2019. gada 30. aprīlī plkst.12.00 projektā “Lasāmpietura Pārventā” notiks tikšanās ar rakstnieku Aivaru Kļavi, kura romānu triloģijas “Ceļš uz nezināmo zemi” pirmā grāmata “Melnais akmens” “Bērnu un jauniešu žūrijā 2018” 11+ vecuma lasītāju vērtējumā ieguvusi 2. vietu.

A.Kļavim publicēts neviens vien vēsturiskais romāns, un, pēc romāna „Viņpus vārtiem” tapšanas, rakstnieku ieintriģējis jautājums – no kurienes baltu tautas uzradās, lai apmestos uz dzīvi pie Baltijas jūras? Šī tēma triloģijā tiek interpretēta jauniešiem saistošā veidā. Rakstnieks atzīst, ka ļoti svarīgs ir lasītāju vērtējums, tāpēc, rakstot romānu, sadarbojies ar Ādažu Brīvo Valdorfa skolu, grāmatas tapšanā ņēmis vērā jauniešu ieteikumus. Šīs skolas audzēknis Emīls Mozga ir arī grāmatas ilustrāciju autors, par ko saņēmis AS „Latvijas Valsts meži” balvu „Jaunaudze” nominācijā “Debijā bērnu literatūrā un grāmatu mākslā”. Reizē autors atzīst, ka rakstnieks nav vēsturnieks un vēstures detaļu izpēte ir vēsturnieku ziņā, taču rakstnieka uzdevums ir radīt interesantu stāstu, kas A. Kļavim,nenoliedzami, ir izdevies.

Projekts notiek ar Valsts  Kultūkapitāla fonda atbalstu. Uz tikšanos aicināti visi interesenti!

Informācijai:

Igeta Gredzena