Tematiskā izstāde “Lai arī kas notiktu, Tu tikai smaidi!” Šāds teksts atrodams uz kādas no ilustratores veidotajām pastkartēm, bet AGIJA STAKA zināma arī kā māksliniece, kura draudzējas ar zīmējumiem, grāmatām, suvenīriem un jebko citu, ko iespējams jebkādā veidā apgleznot. Māksliniece jau 20 gadus zīmē visdažādākā stila darbus. Jo īpaši plaši viņa zināma ar bērnu grāmatu ilustrācijām. Vislabāk viņas zīmējumus atpazīs tie, kuriem patīk lasīt Māra Runguļa un Valda Rūmnieka grāmatas, bet izdevumu klāstā ir arī Skaidrītes Gailītes, Justeina Gordera, Vitauta Ļūdēna un citu autoru grāmatu ilustrācijas. Agijas Stakas darbi skatāmi arī uz daudzu mācību grāmatu vākiem, kalendāriem un pastkartēm. Protams, ne viss būs atrodams bibliotēkas iespieddarbu krājumā, bet tāpēc aicinām iepazīties ar šīs ilustratores un mākslinieces darbiem arī viņas mājaslapā Agija.com. Par Agiju Staku varat lasīt arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas “Lasāmkokā” – http://www.lasamkoks.lv/tini/lat/ilustratori/30-agija-staka , bet Latvijas Sabiedrisko mediju mājaslapā viņa saka; “„Mācoties skolā, nekāda gudrele nebiju. Nebiju spoža ne matemātikā, ne ķīmijā un fizikā, ne arī citos priekšmetos, kaut ļoti centos. Taču pēc tam, studējot Mākslas akadēmijā, biju tā dēvētās „A” grupas studente. Tādas bijām tikai trīs meitenes, kurām sekmes bija virs astoņi. Nebija vairs ļaunās fizikas un algebras, un varēju atplaukt savās zināšanās”. Varbūt arī starp mūsu “nezinīšiem” aug tikpat daudzpusīgi mākslinieki?
(Agijas Stakas ilustrācija Annas Skaidrītes Gailītes grāmatai “Aleksandras pasakas par vasaru”)

Izstāde apskatāma līdz 30. jūnijam.