Izstāde veltīta izcilā latviešu izcelsmes mākslinieka Jūlija Straumes 140. gadadienai – “Kaukāzs manās domās”. Izstādes svinīgajā atklāšanā piedalījās diplomātiskā korpusa, kultūras, mākslas un sabiedriskā sektora pārstāvji.

Izstādes apmeklētājiem ir unikāla iespēja aplūkot vēl iepriekš neizstādītus mākslinieka J. Straumes mākslas darbu oriģinālus un fotoattēlus. Izstādes atklāšanā apmeklētājiem durvis vēra arī īpaši izveidots un iekārtots J. Straumes kabinets – bibliotēka, kurā interesenti var iepazīt atsevišķas memoriālās lietas, kas ir daļēji restaurētas. Pateicoties Latvijas goda konsulu atbalstam, kabinetā ir iespēja aplūkot restaurētas mēbeles, kuras veidotas pēc J. Straumes skicēm.

Vēstniece E. Gavele savā un vēstniecības vārdā pateicās Gruzijas Valsts lietišķās mākslas muzeja direktorei Irinai Košoridzei (Irina Koshoridze) par teicamo abpusējo sadarbību, kas dod iespēju parādīt mūsu kultūras daudzkrāsaino raksturu. Ar pirmo Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas grāmatu dāvinājumu nākotnē plānots papildināt J. Straumes bibliotēkas klāstu. Tas dod iespēju muzeja apmeklētājiem iepazīt ne tikai J. Straumes mantojumu, bet arī sniegt priekšstatu par Latvijas lietišķi dekoratīvās mākslas vēsturi un attīstības tendencēm.

Izstāde ir Latvijas vēstniecības Gruzijā un Gruzijas Valsts lietišķās mākslas muzeja sadarbības kopprojekts.

Izstāde apmeklētājiem ir apskatāma no 25. septembra līdz 1. decembrim Gruzijas Valsts lietišķās mākslas muzejā, adrese – Šalva Dadiani iela 28 (28 Shalva Dadiani St.), Tbilisi.

No 24. septembra līdz 26. septembrim Latvijas vēstniecība Tbilisi organizē vairākus kultūras pasākumus, lai Gruzijas sabiedrībai plašāk parādītu Latvijas kultūras raksturu un latviešu tautas iezīmes, tās kultūrvēsturisko mantojumu, īpaši šogad, kad Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta.

25. septembrī, baudot mākslu Latvijas rudens noskaņās Gruzijā, notiks viena no mūsu spožākā un starptautiski pazīstamākā kolektīva – Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” koncerts Tbilisi Valsts konservatorijā. 26.septembrī par godu Latviešu biedrības Gruzijā “AVE SOL!” 20. jubilejai, notiks svinīgs svētku pasākums Gruzijas Rakstnieku namā.

No 24. septembra līdz 26. septembrim darba vizītē Gruzijā uzturas Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde.

FOTO

Papildu informācija:

Latvijas vēstniecība Gruzijā
Adrese: 16 Akhmeta Street, 0144, Tbilisi, Georgia
Tel.: (995) 32 2244 858
Fakss: (995) 32 2381 406
E-pasts: embassy.georgia@mfa.gov.lv