Latvijas Okupācijas muzejs aicina uz starptautisku semināru “Valoda, valodniecība un kultūras politika Latvijā: 1940.–1964. gads”, kas notiks š.g. 26. oktobrī plkst. 13.00–18.00 Latvijas Okupācijas muzejā, Raiņa bulvārī 7.

Seminārā ar priekšlasījumu “Politiskā atkušņa iezīmes Latvijas Padomju rakstnieku savienībā (1956–1959)” piedalīsies arī LU LFMI pētniece Madara Eversone.

Seminārā tiks aplūkotas minētās tēmas divos laikposmos – no 1940. līdz 1953. gadam un no 1953. līdz 1964. gadam. Semināra pirmajā daļā tiks pārrunātas izglītības procesa zibenīgās pārmaiņas pirmajā padomju okupācijas gadā, vācu okupācijas kultūras politika valodu jautājumos, kā arī marrisma idejas un to atspulgi Latvijas valodniecībā. Otrajā daļā tiks analizēts politiskais atkusnis Latvijas padomju rakstnieku savienības darbībā, “varas balss” pēc J. Staļina nāves, kā arī nacionālkomunistu mērķtiecīgā darbība latviešu valodas statusa saglabāšanai un nostiprināšanai.

Semināra programma