2007. gada 19. novembrī konferencē "Digitālās bibliotēkas – izglītībai" tiks analizēts nacionālo bibliotēku ieguldījums sabiedrības izglītošanā, dalībā mācību programmās, profesionālajā izglītībā un mūžizglītībā, kā arī citās jomās digitālo bibliotēku  kontekstā.

Konferencē tiks aplūkotas digitālās bibliotēkas šādos pamataspektos:
  • mērķauditorija, tās paplašināšanās mācību kontekstā;
  • saturs: primārie, sekundārie avoti un pievienotā vērtība;
  • digitālās kolekcijas: formāti, metadati, struktūra.
Konferencē piedalīsies ap 150 klausītāju no Eiropas, ASV, NVS.

2007. gada 20. novembrī apaļā galda diskusijā "Digitālās bibliotēkas un autortiesības" tiks skarti digitālo bibliotēku veidošanas un izmantošanas autortiesiskie aspekti:
  • Vācijas, Norvēģijas, Anglijas un citu valstu pieredze;
  • Eiropas Savienības, Eiropas Komisijas un Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas nostādnes par dažādu darbu autortiesībām un izmantošanu;
  • Latvijas Autortiesību likuma izmaiņas saistībā ar digitālo krājumu veidošanu un izmantošanu.

Lūdzam pieteikt dalību pasākumos līdz 2007. gada 15. novembrim pa tālr.: 7312791, faksu: 7312793 vai e-pastu: daiga.ralla@lnb.lv.

Informāciju sagatavoja:

Anna Mauliņa,