2018. gada 8. martā plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 1. stāva ātrijā notiks spāņu arhitekta Francisko Martinesa publiskā lekcija “Under Construction” (“Būvniecības procesā”). Lekcija būs angļu valodā. Ieeja bez maksas.

F. Martinesa uzstāšanās tiek organizēta kā viens no LNB 1. stāva izstāžu zālē apskatāmās augstskolas RISEBA Arhitektūras programmas studentu projektu izstādes “Projekti zināšanu teritorijām” pavadošajiem pasākumiem. Izstāde apskatāma līdz 31. martam bibliotēkas darba laikā.

Lekcija būs stāsts par arhitektūras tapšanu un projektu attīstību dažādajos posmos no idejas līdz būvniecībai, un to, cik būtiski šajā procesā saglabāt arhitekta sākotnējo ieceri.

Arhitekts F. Martiness studējis arhitektūru Valensijas Politehniskajā universitātē un Parīzes La Défense arhitektūras skolā. Francisko ir arhitektu biroja “Kubota & Bachmann Architects” partneris. Paralēli tam (2000–2006) strādājis arī pie Agbar Tower projekta Barselonā (arhitekts Žans Nuvēls) un pie starptautiski atpazīstamā arhitektu biroja “OMA” projektētās Bibliothèque Alexis de Tocqueville (2010–2018) multimediju bibliotēkas (Kāna, Francija).

F. Martiness 2018. gada pavasara studiju semestrī ir RISEBA Arhitektūras skolas viespasniedzējs.

Papildu informācija:

Augusts Zilberts