Pirmais kopīgais lasījums bērniem notika šorīt, 10. novembrī plkst. 9.00 no rīta, bet pieaugušie uz kopīgu lasīšanu pulcēsies šovakar plkst. 19.00 vakarā.

Šī gada tēma ir "Mīlot Ziemeļvalstis". Tēmas nodoms ir ar literatūras starpniecību izgaismot Ziemeļvalstu iedzīvotāju attieksmi pret savu valsti un Ziemeļvalstīm pasaules kontekstā.

Šogad kopīgai lasīšanai izvēlēti šādi autori un viņu darbi: Pieaugušo auditorija lasīs somu autores Ēvas Kilpi (Eeva Kilpi) oriģinālu tekstu, kas sarakstīs tieši šim pasākumam (latviešu valodā tulkojusi Aija Eimane). Teksts pieejams Ziemeļu Ministru padomes mājas lapā www.norden.lv.

Ziemeļvalstīs mazākie bērni lasīs islandiešu autores Gudrunas Helgadotiras "Sāgas par Flumbru" (Sagan om Flumbra) fragmentus, bet Latvijā iepazīsies ar varoņiem no Vitas Andersenas (Vita Andersen) grāmatas "Petrīnes lakkurpes".

Pusaudžiem būs iespēja lasīt savas valsts vai reģiona autoru darbu fragmentus. Tie būs – Manu Sarēns (Manu Sareen) Dānijā, Klaus Hāgerups (Klaus Hagerup) Norvēģijā, Virpi Sārinens (Virpi Saarinen) Somijā, Ursa Sigurdstotira (Yrsa Sigur?ardóttir) Īslandē, Anna-Helēna Lestadius (Ann-Helén Laestadius) Zviedrijā, Olavurs Mihelsens (Ólavur Michelsen) Fēru salās, Johanne Platousa (Johanne Platous) Grenlandē un Ristens Soki (Risten Sokki) Sāmu apdzīvotajās teritorijās. Latvijā pusaudži atklās dāņu autora Ūles Lunda Kirkegora (Ole Lund Kirkeraard) grāmatas "Gumijas Tarzāns" piedzīvojumus.

Šī gada Zimeļvalstu bibliotēku nedēļas plakātu veidojusi latviešu auditorijai labi pazīstamā grenlandiešu māksliniece Aka Hēge.

Latvijā Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļu koordinē Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar biedrību "Norden" Latvijā un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru.

Informāciju sagatavoja:
Inga Puriņa