Lai saņemtu grāmatas eksemplāru, aicinām skolu bibliotēkas rakstīt uz e-pastu: info.riga@kas.de.

Grāmata izzinoša komiksa formā tapusi sadarbojoties latviešu un ukraiņu autoriem un māksliniekiem. Stāstu sarakstījis un tēlos iedzīvinājis ukraiņu mākslinieks Mihailo Dunakovskis, kura ilustrētās grāmatas izdotas Ukrainā, Norvēģijā, Polijā un citās valstīs. Grāmatas ieceres un pielikumu autore ir latviešu māksliniece un tulkotāja Lelde Braķe-Klaverī, bet Ukrainas vēstures līkločus palīdzējis izprast vēsturnieks Valdis Klišāns.

Grāmatas centrā ir fantāziju rosinošs un labsirdīga humora piesātināts stāsts par vēstures skolotāja Panasjuka, desmitgadīgā Tarasa un viņa sunīša Buļbas ceļojumu laika mašīnā, iepazīst nozīmīgākos Ukrainas vēstures notikumus un personības – Kijivas lielkņazu Volodimiru Lielo, Zelta Ordas valdnieku Batuhanu, Zaporižjas Sičas kozakus, Krievijas Impērijas carieni Katrīnu II, kā arī mūslaiku Ukrainas varoņus – prezidentu Volodimiru Zelenski, sunīti Patronu un citus.

Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Eiropas Komisijas rīkotajā izglītības darbinieku konferencē ar grāmatu “Ceļojums Ukrainas vēsturē”. Publicitātes attēls

Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs grāmatas ievadā katram grāmatas lasītājam novēl “interesantu un notikumiem bagātu ceļojumu no nākotnes pagātnē un atpakaļ!“.

 

Informāciju sagatavoja: 

Ieva Jēkabsone
Konrad-Adenauer-Stiftung pārstāvniecība Baltijas valstīs
Marijas iela 13k-1, LV-1050 Rīga
+ 371 67331266
ieva.jekabsone@kas.de
www.kas.de/lettland