Jau 3 gadus pēc kārtas vasaras brīvlaikā no 5. jūnija līdz 21. augustam Daugavpils bērni un jaunieši tiek aicināti iesaistīties lasītveicināšanas programmā “Skaistā vasara bibliotēkā”, ko īsteno Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles.

Lasītveicināšanas programmas moto – “Atnāc pats un aicini līdzi draugu!”.

Programmas mērķis – dot iespēju bērniem un jauniešiem kopā ar draugiem interesanti un lietderīgi pavadīt brīvo laiku pilsētas bibliotēkās, lasot grāmatas, spēlējot spēles, skatoties filmas, kā arī piedaloties diskusijās, viktorīnās un konkursos.

Īpašās lasītveicināšanas programmas stundas ar dažādām interaktīvām aktivitātēm bērniem un jauniešiem tiks rīkotas katru ceturtdienu no plkst. 11.00–13.00 šādās Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs:

• Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” (Mihoelsa ielā 58, tālr. 65421750);
  • Gaismas bibliotēkā (Gaismas ielā 9, tālr.65455648);
  • Jaunbūves bibliotēkā (18.Novembra iela 161, tālr.65438173);
  • Pārdaugavas bibliotēkā (Komunālā iela 2, tālr.65423339);
  • Piekrastes bibliotēkā (Aveņu ielā 40, tālr.65430311);
  • Ceriņu bibliotēkā (Lauska ielā 16, tālr.65430660).

Savukārt  Latgales Centrālā bibliotēka (Rīgas ielā 22a) šīs programmas ietvaros piedāvā bērnu un jauniešu vasaras nometņu grupām apmeklēt tematisku pasākumu “Šis saldais prieka gabaliņš – šokolāde”. Grupu savlaicīga pieteikšana pa tālruni 65426422.

Ikvienu programmas dalībnieku gaida aizraujoši ceļojumi elektronisko grāmatu pasaulē, darbošanās ar planšetdatoriem, ekskursijas, radošās darbnīcas, dabaspētnieku tikšanās, dažādas tematiskās, informatīvās un mākslas stundas.

Par katra pasākuma apmeklējumu programmas dalībnieki saņems krāsainas uzlīmes. Vasaras beigās tiks noskaidroti aktīvākie dalībnieki, kuri programmas noslēguma pasākumā iegūs pārsteiguma balvas!