Par godu rakstnieces jubilejai notiek plašs pasākumu cikls.
No 12. līdz 18. novembrim Ziemeļvalstu nedēļas ietvaros Latvijas bibliotēkās notiek Astridas Lindgrēnes grāmatu lasījumi.
Otrdien, 20. novembrī plkst. 10:00 un 14:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā, Tērbatas ielā 75 notiks radošā darbnīca bērniem, ko vadīs somu ilustrators Jukka Lemmetty. Plkst. 16:00 viņš tiksies ar Latvijas grāmatu izdevējiem.
22. un 23. novembrī kinoteātrī "KSuns" būs iespēja apmeklēt zviedru bērnu filmu bezmaksas seansus.
Piektdien, 23. novembrī, plkst. 10:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā, Tērbatas ielā 75 notiks Astridas Lindgrēnes 100-gadei un Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas 10-gadei veltīts seminārs. Simts tortes ēdīsim un svecīti nopūtīsim kopā ar bērniem un mūziķi Arni Miltiņu interaktīvās izstādes – Karlsona mājas atklāšanā. Plkst. 16:00 kopā ar izdevniecību "Zvaigzne ABC" tiks atvērta Mudītes Treimanes grāmata "Astridas Lindgrēnes darbi un nedarbi". Plkst. 18:00 kinoteātrī "KSuns" apbalvos zīmēšanas un domrakstu konkursa uzvarētājus. Konkursa temats – "Kā turpinās Astridas Lingrēnes varoņu gaitas mūsdienās". Domrakstu konkursa laureātu sagaida brīnišķīgs ceļojums uz slaveno Junibacken Zviedrijā, ko dāvina aviokompānija "SAS Scandinavian Airlines" un Zviedrijas vēstniecība. Labāko zīmējumu autori tiks apbalvoti ar pārsteiguma balvām un viņu darbi ceļos līdzi Karlsona mājai pa Latvijas bibliotēkām.
Šo pasākumu ciklu organizē un finansiāli atbalsta Zviedrijas vēstniecība, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Somijas vēstniecība, Zviedru institūts, Somu institūts, LBJLP, Ziemeļu Ministru padomes birojs, izdevniecība "Zvaigzne ABC", aviokompānija "SAS Scandinavian Airlines", VKKF, kinoteātris "KSuns". Informatīvais sponsors A/S "Diena".

Informāciju sagatavoja:
Silvija Tretjakova