IN MEMORIAM: VENTA BRANTE (11.11.1938.–26.01.2024.)

Dziedat skaisti, eņģelīši,
Pa debesu maliņām,
Lai dvēsele nemaldās,
Pie Dieviņa aiziedama.

Venta dzimusi 1938. gada 11. novembrī Rencēnos. Bērnība pavadīta izsūtījumā. Bibliotekārās zinības apgūtas Ļeņingradā. Savu laiku, mīlestību un rūpes Venta nesavtīgi veltījusi bibliotekārajam darbam. Bibliotēkā strādājusi no 1966. līdz 2012. gadam, vispirms V. Lāča LPSR Valsts bibliotēkas (tagad – Latvijas Nacionālā bibliotēka) Zinātniski metodiskā un bibliogrāfiskā darba nodaļā, pēc tam turpinot darbu Grupālās apstrādes, attēlizdevumu un karšu nodaļā, no 1994. gada Kartogrāfisko izdevumu nodaļā. Sastādījusi dažādus bibliogrāfiskos un metodiskos materiālus, bibliogrāfijas, pamācības, nolikumus, instrukcijas. Publicējusi rakstus par kartogrāfiskā fonda veidošanu un izmantošanu. Savā paspārnē izskolojusi vairākas jauno darbinieku paaudzes, ievadot darbā un daloties ar jaunajiem kolēģiem savā dzīves laikā uzkrātajā pieredzē.

Venta Brante. Foto no LNB arhīva

Ar lielu degsmi un entuziasmu gan jaunībā, gan arī vēlākajos dzīves gados piedalījusies ekspedīcijās – pārgājienos. Ventiņai, kā mēs viņu mīļi mēdzām dēvēt, allaž patika būt kustībā – staigājot, kāpjot kalnos, slēpojot, braucot ekskursijās. Šī kustība atspoguļojās arī darbā – nemitīgi pilnveidojot, papildinot, izzinot.

Darbā un dzīvē Venta vienmēr bijusi enerģiska un aktīva taisnības cīnītāja. No Ventiņas vienmēr strāvojis dzirksteļojošs dzīvesprieks, neizmērojama sirsnība un labestība, ko vienmēr paturēsim gaišā piemiņā.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem un kolēģiem!

Latvijas Nacionālā bibliotēka