Nominācijā TEĀTRIS izvirzīta Dž. D. Selindžera luga “Lūgšana Resnajai tantei” (Frenija un Zūijs) Nacionālajā teātrī (rež. Pēteris Krilovs), P. Šefera “Amadejs” Dailes teātrī (rež. Jans Villems van den Boss, Lielbritānija) un B. Skultes operas “Vilkaču mantiniece” iestudējums Latvijas Nacionālajā operā (rež. Ināra Slucka, diriģents Andrejs Jansons).

Nominācijā KINO izvirzīta animācijas filma “Lupatiņi” (rež. Edmuns Jansons, studija “Atom Art”), dokumentālā filma “Pareizi uzlidot” (rež. Sandris Jūra, Rīgas kinostudija) un Latvijas Filmu maratons 4. maijā.

Nominācijā MŪZIKA izvirzīts “Rīgas festivāls” (rīkotājs – “Latvijas Koncerti”), Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sezonas noslēguma koncerts “Šimkus & Šišons” un koncerti “Krievu romantika” (Aleksandrs Antoņenko un Latvijas Radio koris, diriģents Sigvards Kļava).

Nominācijā VIZUĀLĀ MĀKSLA izvirzīta Andreja Granta fotoizstāde Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā, Viļņa Vītoliņa fotoizstāde “Mana Latvija” augstskolas RISEBA Mediju telpā un 1990.–2010. gadu Latvijas mākslas izstāde no muzeja krājuma “Pie Dzintara jūras” izstāžu zālē “Arsenāls”.

Nominācijā LITERATŪRA izvirzīta N. Ikstenas grāmata “Vīrs zilajā lietusmētelītī” (izdevniecība “Dienas grāmata”) un G. Repšes “Dzelzs apvārdošana” (izdevniecība “Dienas grāmata”).

Nominācijā PĀRSTEIGUMS KULTŪRĀ izvirzīts inovatīvais mākslas projekts Andrejsalā – izrāde “HEDA” (rež. Elmārs Seņkovs un Jurijs Djakonovs) un festivāls “Mākslas dienas 2011”.

Nominācijā GADA NOTIKUMS izvirzīti Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas spāru svētki un Ulda Bērziņa Korāna tulkojums un Imanta Kalniņa Korāna interpretācija.

Skatītāji par izvirzītajām nominācijām līdz 25. jūlijam varēs balsot gan internetā, LTV1 mājas lapā (www.ltv1.lv), gan nosūtot pa pastu žurnālā “Rīgas Viļņi” publicētās anketas (adrese: LTV1 raidījums “100 g kultūras”, Zaķusalas krastmala 3, Rīga, LV-1509). Katrā nominācijā var balsot tikai par vienu kandidātu!

Balvas kandidātu izvirzīšanas un vērtēšanas sistēmu veidojusi gan raidījuma “100 g kultūras” komanda, gan LTV žurnālisti, kas LTV raidījumos atspoguļo Latvijas notikumus kultūrā. Katru ceturksni tiks izvirzīti balvas pretendenti nominācijās, kuru skaits būs atkarīgs no kultūras notikumiem: maksimālais skaits būs astoņas nominācijas, un katrā no tām tiks izvirzīti ne vairāk kā trīs notikumi.

Nākamais balsojums aptvers jūlija, augusta un septembra mēnešus, par kuriem būs iespējams balsot oktobrī. Savukārt nākamā gada janvārī notiks lielais gada balsojums, kurā tiks noskaidroti un apbalvoti gan galveno nomināciju līderi (mūzika, kino, teātris, māksla, literatūra, tautas māksla), gan īpašo nomināciju – Gada kultūras notikums un Gada pārsteigums – uzvarētāji.

Gada balvu “Kilograms kultūras” raidījums “100 g kultūras” dibināja šīgada 13. aprīlī, atzīmējot savu 1000. raidījumu. Gada pirmā ceturkšņa saistošāko kultūras notikumu sarakstā izvirzījušies šādi notikumi: nominācijā TEĀTRIS – Džoakīno Rosīni “Seviljas bārddzinis” iestudējums Latvijas Nacionālajā operā, rež. Aiks Karapetjans, diriģenti Modests Pitrens, Andris Veismanis (saņemtas 708 balsis); nominācijā MŪZIKA – Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts 29. janvārī Lielajā Ģildē (saņemtas 265 balsis); nominācijā VIZUĀLĀ MĀKSLA – Kaspara Podnieka izstāde “Savienotie trauki” izstāžu zālē kim? (saņemtas 333 balsis); nominācijā LITERATŪRA – Jānis Lejnieks “Krampis. Arhitekts Andris Kronbergs”. Izdevniecība “Neputns” (saņemtas 294 balsis); nominācijā PĀRSTEIGUMS KULTŪRĀ – izrāde “Snaudošā pūķa pasaka (Mazais samurajs)” Latvijas leļļu teātrī, viesrežisore Nadežda Aleksejeva (Krievija) (saņemtas 397 balsis).