Valsts vienotās bibliotēku informācijas sistēmā jau šā gada rudenī tiks izvietotas pirmās 50 filmas, un to skaits pakāpeniski pieaugs, līdz pēc dažiem gadiem bibliotēkās varēs atrast jebkuru Latvijā radītu filmu, tāpat kā tas jau tagad notiek ar latviešu valodā izdotām grāmatām.
 
Projekts norisinās pakāpeniski, vispirms bibliotēku tīklā tiks ievietotas nosacīti "labākās" filmas – tās, kas attiecīgajā laika periodā nominētas balvām vai apbalvotas Nacionālajā filmu festivālā "Lielais Kristaps".
 
Katrai filmai tiks pievienota nepieciešamā kataloga informācija par filmas veidotājiem, tehniskajiem parametriem, pirmizrādes datumu, nominācijām vai balvām "Lielajā Kristapā" un arī pasaules festivālos, ja tādi šai filmai bijuši, tāpat būs pieejama filmas anotācija un pilnīga režisora filmogrāfija.
 
Par šādu Latvijas filmu popularizēšanas veidu Nacionālais Kino centrs ir vienojies ar Latvijas Kinoproducentu asociāciju un Latvijas Kinematogrāfistu savienību.
 
Katras filmas noskatīšanās reizes tiks reģistrētas un filmu autori saņems atlīdzību tādā kārtībā, kā to nosaka Autortiesību likumā minētais publiskā patapinājuma regulējums.
 
Bibliotēku apmeklētājiem jaunais pakalpojums būs pieejams bez maksas.
 
 
Aila Ādamsone LETA
Copyright © LETA