2012. gada 18. decembrī plkst.18.00 Rīgas Centrālās bibliotēkas www.rcb.lv Mākslas un mūzikas nodaļā (Rīgā, Brīvības ielā 49/53 2.stāvā) cikla “Restartējot saknes: es protu vācu valodu” ietvaros latviešu valodā notiks tikšanās ar Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas www.lelb.lv Ārlietu komisijas vadītāju Ritu Brūveri un Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta www.rarzi.lv vācu valodas lektori, tēva Anselma Grīna darbu tulkotāju latviešu valodā Inesi Mičuli, kā arī īpašo viesi — Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Vācijas Federatīvajā Republikā www.am.gov.lv/lv/berlin Ilgvaru Kļavu.

Ieeja brīva, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama: www.studentnet.lv/studejam/article.php?id=272875

Tikšanos ciklu “Restartējot saknes: es protu vācu valodu” sadarbībā ar Rīgas Centrālo bibliotēku organizē Rīgas Vācu kultūras biedrība. Atbalstu sniedz Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecība www.riga.diplo.de, Latvijas Vācu savienība www.verband.lv, Institut für Auslandsbeziehungen (Ārzemju kultūras attiecību institūts) www.ifa.de, Gētes institūts Rīgā www.goethe.de/riga, Latvijas Studējošo vortāls “StudentNet” www.studentnet.lv. Ieskati tikšanos ciklā “Restartējot saknes: es protu vācu valodu”.

• Ar Imanuela Kanta grāmatu “Tīrā prāta kritika” atbalsta apgāds “Zinātne” www.zinatnesgramatas.lv, savukārt ar Hansa Kinga grāmatu “Katoļu baznīca. Īsa vēsture” atbalsta apgāds “Atēna” www.atena.lv.
• Informācija par vācvalodīgo grāmatu tulkojumiem latviešu valodā rodama Gētes institūta Rīgā mājas lapā internetā: www.goethe.de/ins/lv/prj/uak/lvindex.htm.
• Gētes institūta Rīgā informatīvs apkopojums “Kino Vācija un Latvijā” rodams mājas lapā internetā: www.goethe.de/ins/lv/rig/kul/mag/fil/lvindex.htm.
• Rīgas Vācu kultūras biedrības ansamblis “Morgenrot” aicina savā pulkā jaunus dziedātājus vecumā no 18 gadiem: www.studentnet.lv/muzika/article.php?id=272605.
• Virtuāla pastaiga ar tikšanos cikla “Restartējot saknes: izglītojamies” dalībniekiem: www.studentnet.lv/studejam/article.php?id=272732.
• Vācijas Brēmenes biedrības “Infobalt” www.infobalt.de radioraidījuma vācu valodā par Baltijas valstīm “Baltische Stunde” arhīvs un aktualitātes mājas lapā internetā: www.baltische-stunde.de.
• Ģertrūde fon den Brinkena — “Kad mājās nāc…”: www.studentnet.lv/gramatas/article.php?id=270090.
• Daina Lāce — “Pirmais Rīgas pilsētas arhitekts Johans Daniels Felsko (1813. — 1902.)”: www.studentnet.lv/gramatas/article.php?id=272869.

Tikšanās ievadā uzstāsies Rīgas Vācu kultūras biedrības vokālā ansambļa “Morgenrot” dziedātāju grupa. Tikšanās laikā viesi dalīsies savā pieredzē par vācu valodas apguvi, izmantošanā darba un dzīves gaitās. Tikšanās notiks dialoga formā un dalībnieki viesiem varēs uzdot jautājumus un dalīties arī savās pārdomās. Tikšanās noslēgumā notiks neliela atjautības viktorīna par Vācijas tematu.

Rita Brūvere (1948) mācījusies Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Anglistikas nodaļā, kas pabeigta 1975. gadā. Pēc piespiedu emigrācijas 1976. gadā uz Vācijas Federatīvo Republiku no 1977. līdz 1979. gadam mācījusies Ķelnes Universitātē vācu un krievu valodas. No 1967. līdz 1972. gadam strādājusi par uzskaitvedi “Rīgas Elektroarmatūras rūpnīcā”, no 1972. līdz 1976. gadam bijusi tehniskā informatore Latvijas Zinātņu akadēmijas Fizikālās enerģētiskas institūtā. No 1975. līdz 1987. gadam Latvijas Neatkarības kustības un no 1976. līdz 1999. gadam “Gaismas akcijas” dalībniece. No 1977. līdz 1983. gadam darbojusies Eiropas Latviešu Jaunatnes apvienībā, no 1987. līdz 1995. gadam bijusi Minhenes evaņģēliski luteriskās Latviešu draudzes Diakonijas darba vadītāja. Darbojusies Latviešu apvienība Čehijā un Slovākijā un Rietumeiropas Latviešu apvienībā. No 2007. gada ir Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Ārlietu komisijas vadītāja.

Inese Mičule (1971) mācījusies Jēkabpils 1.vidusskolā, Daugavpils Universitātē, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē, ar stipendiju atbalstu Kasseles Universitātē, Bonnas Universitātē un Vīnes Universitātē. No 1995. līdz 2002.gadam bijusi vācu valodas skolotāja skolās, no 2005. līdz 2010. gadam “Caritas Latvija” direktora vietniece un projektu vadītāja. No 2005. līdz 2008. gadam un no 2011. gada ir Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta vācu valodas lektore. No 2005. gada sadarbojas ar izdevniecību “Jumava” un ir tulkojusi tēva Anselma Grīna grāmatas “Eņģeļi dvēselei”, “Neaizmirsti vislabāko”, “50 eņģeļi gadam”, “Katram cilvēkam ir eņģelis”, “50 rituāli dzīvei” u.c.

Ilgvars Kļava (1964) mācījies Latvijas Universitātes Vēstures un filosofijas fakultātē, Ženēvas Starptautisko studiju institūtā, kā arī vācu valodu Gētes institūtā Minhenē un Gētes institūtā Rīgā. No 1994. gada strādā Latvijas Republikas Ārlietu ministrijā — bijis 1.sekretārs vēstniecībā Austrijas Republikā, Daudzpusējo attiecību departamenta direktors, padomnieks vēstniecībā Beļģijas Karalistē, padomnieks patstāvīgajā pārstāvniecībā NATO, Drošības politikas departamenta direktors, Valsts sekretāra vietnieks. Kopš 2008. gada ir Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Vācijas Federatīvajā Republikā. Apbalvots ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas Atzinības rakstu, II šķiras Viestura ordeni un Latvijas Republikas Ministru kabineta Atzinības rakstu.

Saziņai:

Daina Ģeibaka