Inta Ruka ir viena no ievērojamākajām latviešu fotogrāfēm. Viņai bijušas vairāk nekā 20 personālizstādes Latvijā, Vācijā, Holandē, Francijā, Turcijā, Polijā, Lietuvā, ASV, Igaunijā u.c. Māksliniece piedalījusies vairāk nekā 100 grupu izstādēs visā pasaulē.
Inta Ruka Radījusi fotogrāfiju ciklus "Mani lauku ļaudis" (1983 – 1998), "Cilvēki, kurus satiku" (1999 – 2004), "Amālijas liela 5a" (2004 – 2008). Māksliniece ir Spīdolas balvas (1999) un LMS Gada balvas (2004) laureāte.
Intas Rukas darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas Fotogrāfijas muzeja, Igaunijas mākslas muzeja KUMU, Odensas Fotogrāfijas muzeja (Dānija), Essenes Fotogrāfijas muzeja, Minhenes Fotomuzeja (Vācija), Lozannas Musée de l’Elysée (Šveice), Stavangeras Rogland Kunstmuseum (Norvēģija), Santa Barbaras Mākslas muzeja (ASV), Karaliskās bibliotēkas Stokholmā (Zviedrija), Eiropas Centrālās bankas Frankfurtē pie Mainas (Vācija), Edmonda Rotšilda Privātās bankas Ženēvā (Šveice) u.c. kolekcijās.
Janvārī kinoteātrī Rīga sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību tika demonstrēta zviedru režisores Modas Nīkanderes filma par Intu Ruku "Fotogrāfe no Rīgas".

Kādā intervijā māksliniece apgalvo, ka, lai labāk saprastu otru cilvēku – savu potenciālo modeli, ļoti būtiska ir savstarpēja saruna. RCB filiālbibliotēka "Avots" 23. februārī aicina uz sarunu par cilvēkiem, dzīvi un fotogrāfiju.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ģeibaka