Flashmob akcija ir aktivitāte, kuras laikā liela cilvēku grupa pulcējas publiskā vietā, lai vienlaicīgi darītu kaut ko neierastu un pēc tam ātri izklīstu.

RCB akcijas mērķis ir atgādināt cilvēkiem, kādu prieku var sagādāt laba grāmata un vērst viņu uzmanību uz to, ka lasīt var arī publiskā telpā.

Otrs, ne mazāk nozīmīgs akcijas mērķis atgādināt, ka, lai gan Latvijas lielākajā publiskajā bibliotēkā – Rīgas Centrālajā bibliotēkā un katrā no tās 39 filiālbibliotēkām ikvienu gaida bezmaksas internets un daudzi citi pakalpojumi, katras bibliotēkas pamatvērtība ir grāmata.
Tieši bibliotēka ir iestāde, kura piedāvā unikālo iespēju bez maksas ņemt un lasīt grāmatas saskaņā ar katra paša gaumi un interesēm, t.i., makšķerēt un ķert idejas tieši sev pašam.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ģeibaka