Tikšanās laikā izdevniecība “liels un mazs” iepazīstinās ar Karla Knēta ilustrētās bilžu grāmatas “Ai briesmoni, neapēd mani!” izdevumu latviešu valodā.

Beļģu mākslinieks Karls Knēts dzimis 1969. gadā Flandrijā, nelielā ciemā Beļģijas un Francijas robežas tuvumā. Bērnībā vēlējies dekorēt tortes vai kļūt par cirka mākslinieku, tomēr iestājies Sv.Lūkas mākslas skolas grafikas nodaļā. Bērnu grāmatu ilustrācijai Karls Knēts pirmoreiz pievērsies 1996. gadā, bet kopš 2000. gada tas ir viņa galvenais žanrs, kurā viņš radījis vairākus desmitus darbu un guvis lielu starptautisku atzinību.

Karla Knēta ilustrācijām raksturīgas sulīgas, piesātinātas krāsas, bagātīgas faktūras un dinamiskas kompozīcijas. Viņa ilustrētās grāmatas saņēmušas prestižas starptautiskas balvas Beļģijā, Nēderlandē, Itālijā, Francijā un Slovākijā, 2012. gadā viņš bija viens no pieciem Kristiana Andersena balvas finālistiem, 2014. un 2015. gadā Beļģija viņu nominējusi Astridas Lindgrēnes memoriālajai balvai. Mākslinieks sadarbojas ar dažādiem bērnu žurnāliem, veidojis kostīmus teātra izrādēm, 2002. gadā debitējis arī kā bērnu rakstnieks. Karls Knēts ir pasniedzējs Ģentes augstskolā (School of Arts KASK-Koninklijk Conservatorium, Hogeschool Gent), kur studentiem māca ilustrēšanas mākslu, uzsverot, ka grāmata ir telpa, kuru mākslinieks rada un kurā veido savu īpašo vizuālā vēstījuma valodu.  “Ilustrējot grāmatu, man ir iespēja pamazām radīt veselu pasauli starp diviem grāmatas vākiem. Turklāt grāmatām ir ilgs mūžs,” saka mākslinieks.

Latviski iznākušo flāmu rakstnieka Karla Noraka (Karl Norac) un mākslinieka Karla Knēta veidoto bilžu grāmata “Ai briesmoni, neapēd mani!” (“liels un mazs”, 2014) no nēderlandiešu valodas tulkojusi Inese Paklone.

5. novembrī 12.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkas 7. stāvā, Bērnu literatūras centrā grāmatas “Ai biesmoni, neapēd mani” atvēršana. Par flāmu sivēniem, briesmoņiem un gardumiem stāstīs grāmatas ilustrators Karls Knēts un tulkotāja Inese Paklone. Našķu mīklas dzejā uzdos un palīdzēs atminēt grāmatas redaktore Inese Zandere un māksliniece Ūna Laukmane.

4. novembrī 12.00 Latvijas Mākslas akadēmijā Karla Knēta darbu prezentācija un meistardarbnīca. Dalība meistardarbnīcā iepriekš jāpiesaka, rakstot uz e-pastu dzenis@lielsmazs.lv, vietu skaits ierobežots.

6. novembrī 10.00 Karla Knēta saruna ar Kultūras akadēmijas studentiem apakšprogrammā Starpkultūru sakari Latvija – Nēderlande/Vācija.

Izdevniecības “Liels un mazs” grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības birojā Tērbatas ielā 49/51 – 12 un mājas lapā www.lielsmazs.lv, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos, galerijā “Istaba” K. Barona ielā 31A, veikalā “M50” Miera ielā 50, grāmatu un kultūrpreču mājā “NicePlace Mansards” K. Barona ielā 21A, veikalā “Mazputniņš” Miera ielā 19, veikalā “Muhamors” Baznīcas ielā 14  un citur.

Sekot izdevniecības jaunumiem var sociālajā tīklā twitter.com: twitter.com/lielsunmazs un facebook.com: facebook.com/lielsunmazs , facebook.com/BIKIBUKS