Konferences pirmajā daļā uzstāsies Kristens Einarsons, Lillehammeres Vārda brīvības foruma rīkotājs (Norvēģija), Dāns Bēke no organizācijas EU-READ (Nīderlande), Marija Deskura, Universālā lasīšanas fonda prezidente (Polija) un Desislava Aleksijeva, Bulgārijas Grāmatizdevēju asociācijas vadītāja.

Konferences otrā daļa būs veltīta praktiskām iniciatīvām lasīšanas veicināšanā, kas Eiropas valstīs darbojas jau daudzus gadus, ko noderētu izmantot arī Latvijā, lai veiksmīgāk risinātu lasītprasmes un grāmatu izplatības problēmu.

Ulrike Šmīgela-Homane (Vācija) iepazīstinās ar programmu “Grāmatu bērnudārzs” (Bücherkindergarten), otra pārstāve no Vācijas – Sandra Heihela stāstīs par starptautisko lasīšanas festivālu “InterLese”. Savukārt Igaunijas Lasīšanas asociācija vadītāja Mēli Pandisa stāstīs par “Lasīšanas ligzdām” – metodiski un organizatoriski ļoti veiksmīgu programmu pirmsskolas vecuma bērniem. Silvija Tretjakova no LNB Bērnu literatūras centra dalīsies pieredzē par Latvijā izstrādātajām lasīšanas veicināšanas programmām un vēstīs par turpmākajiem soļiem vienotas lasīšanas veicināšanas stratēģijas īstenošanā.

LNB ir sagatavojusi Marijas Deskuras izstrādātās rokasgrāmatas lasīšanas veicināšanai “Grāmatu superspēks” tulkojumu latviešu valodā, kas būs pieejams ikvienam interesentam.

Konferences programma

Konferenci atbalsta un tā notiek Eiropas Savienības programmas “Radošā Eiropa” projekta “Aldus Up – ceļš uz vienotu Eiropas grāmatu gadatirgu tīklu” ietvaros.

Vairāk par Rīgas Grāmatu svētkiem

 

Informāciju sagatavoja:

Silvija Tretjakova

Latvijas Nacionālās bibliotēkas
Bērnu literatūras centra vadītāja
silvija.tretjakova@lnb.lv
fb.com/ibbylv