Rolands Bruno Butāns dzimis 1944. gadā Rīgā.
Pamatus glezniecībā guvis Lietišķās mākslas skolā. Strādājot par mākslinieku-noformētāju klubos un kultūras namos, apmeklē H. Blunava un J. Ģērmaņa glezniecības studijas. No 1990. gada sastāv Amatniecības kamerā. No 2004. gada līdz 2007. gadam dzīvoja Norfolkā, ASV.
Gleznotāja Rolanda Bruno Butāna darbi citu autoru vidū ir momentā pamanāmi. Viņš ir izkopis oriģinālu tehniku, izmantojot reljefu un dažādas faktūras, kas katrai gleznai piešķir pabeigtības iespaidu, nepakļaujoties naturālismam. Tās labi iekļaujas interjerā. Viņa kolorīts ir atturīgs, izvēlēts ar gaumi.
Autors glezno ziedus, dabas skatus, bet vismīļāk Rīgas vecpilsētas ieliņas. Viņš mīl eksperimentēt ar dažādām glezniecības tehnikas iespējām, tomēr daudzu gadu garumā vienmēr ir saglabājis maigu un lirisku savu darbu kopskaņu.
No 1980. gada līdz 2009. gadam sarīkotas vairākas gleznotāja personālizstādes.
Autora darbi atrodas arī vairākās privātās kolekcijās Latvijā, Vācijā, Somijā, Zviedrijā, Krievijā, Izraēlā u.c.

Rolanda Bruno Butāna izstāde "Latvijas ainava" RCB filiālbibliotēkā "Vidzeme" skatāma no 2. februāra līdz 12. martam.

Informāciju sagatavoja:
Antra Spura