Kultūras ministrs izteica pateicību Delnai par publiskās diskusijas organizēšaunu un gandarījumu par Bibliotēkas celtniecību. Dālderis uzsvēra ka mazā valstī, kurā nav nekādu dabas resursu, vissvarīgākā ir izglītība, inovatīva zinātniskā pētniecība, jaunu zinātņietilpīgu ražotņu izstrāde, informācijas kvalitatīva ieguve, apstrāde un izplatīšana ir vitāli svarīga moderna visaugstākā līmeņa bibliotēka. Savukārt ekonomiskās lejupslīdes laikā tieši valstij ir jāmēģina stimulēt ekonomika ieguldot infrastruktūras būvniecībā, jo šobrīd būvēt ir lētāk un tas ir veids, kā stimulēt ekonomikas atdzīvināšanu. Ministrs atgādināja, ka līgumā par Gaismas pils būvniecību ir iestrādāti mehānismi, kas ļauj pamatoti samazināt bibliotēkas būvniecības izmaksas un šī brīža situācijā, kad tik dramatiski ir kritušās un joprojām turpina kristies būvdarbu izmaksas, var teikt, ka jau šogad izdosies ieekonomēt vairāk nekā divus miljonus latu, bet "nākamgad ekonomija varētu sasniegt trīsdesmit un pat vairāk miljonus. Tā ir milzīga summa. Vēl piebildīšu, ka būvdarbos un saistībā ar tiem ir un tiks nodarbināti aptuveni divi tūkstoši cilvēku."

Ineresenti var apskatīt diskusijas dalībnieku prezentācijas materiālus:

Informāciju sagatavoja:
V/a "Jaunie "Trīs brāļi""