Savukārt par jautrību un dančiem gādās folkloras kopa “Rūtoj”. Ieeja – bezmaksas.

Pasākums notiks ikgadējās UNESCO LNK tīkla “Stāstu bibliotēkas” dalībnieku vasaras skolas ietvaros. Šogad tā notiek Preiļos, lai izzinātu vietējo Latgales kultūras mantojumu un iepazītu vietējos stāstniekus, kā arī folkloras kopu uzkrātās zināšanas.

UNESCO LNK tīkls “Stāstu bibliotēkas” ir īpaša sadarbības un pieredzes apmaiņas platforma, kurā tiek īstenotas plaša tematiskā loka kultūras mantojumam un stāstīšanas tradīcijai veltītas aktivitātes.

Stāstu stāstīšana un klausīšanās ir viena no senākajām cilvēku pamatvajadzībām, kas nodrošina gan pasaules izzināšanu un sociālo prasmju izkopšanu, gan iespēju sevi realizēt visa mūža garumā. Stāstīšanas tradīcijas popularizēšana un attīstīšana ikvienā reģionā veicina vietējās sabiedrības savstarpējo komunikāciju un starppaaudžu dialogu, kā arī interesi par vietējo mantojumu, tā apzināšanu un saglabāšanu.

Papildu informācija:
Evija Maļkeviča