Portāls B2Binfo.lv ir veidots kā informācijas platforma, kur ikvienam apmācību sniedzējam ir iespēja sniegt informāciju par sevi, savām programmām un pasniedzējiem, diskutēt par nozares aktualitātēm, apmainīties ar pieredzi un publicēt rakstus un viedokļus, savukārt personālvadības speciālistiem vai ikvienam apmācību saņēmējam būs iespēja atrast sevi interesējošās apmācību programmas, sniegt un gūt atsauksmes vai ierosinājumus.

"Šobrīd Latvijā ir ap 200 apmācību sniedzēju, taču precīzs skaits nav zināms. Nav apkopota arī informācija par individuālajiem apmācību sniedzējiem vai treneriem un to kvalifikāciju. Informācija par Latvijā pieejamajām apmācību programmām ir izkaisīta dažādos interneta resursos, savukārt pavisam nepilnīga ir informācija par apmācību iespējām citās Eiropas valstīs. Šobrīd trūkst diskusijas, lai veicinātu kvalitatīvu un tālejošu nozares attīstību. Portāla B2Binfo.lv mērķis ir veidot vienotu, aktuālu, interaktīvu un starptautisku informācijas telpu apmācības nozarē un veicināt sadarbību un informācijas apmaiņu treniņkompānijām, personāla vadības speciālistiem un apmācību saņēmējiem. Rezultātā ieguvējs būs ikviens apmācību saņēmējs. Portāla nosaukums B2Binfo jeb "bizness biznesam" ietver šī portāla misiju būt par informatīvo platformu, lai veicinātu sadarbību starp apmācību nozares dalībniekiem," secina portāla B2Binfo.lv direktore Elīna Kalēja.

Lai veicinātu apmācību sniedzēju interesi un regulāru informācijas apriti, sākotnējā periodā informācijas ievietošana portālā B2Binfo būs bez maksas.

Jaunais portāls B2Binfo tika oficiāli prezentēts "Personāla apmācības un attīstības forumā 2008", kas 3. aprīlī norisinājās viesnīcā "Reval Hotel Latvija". Forumā piedalījās nozares profesionāļi – treniņkompāniju pārstāvji, individuālie treneri un personāla vadības speciālisti, lai veidotu dialogu un dalītos pieredzes apmaiņā starp apmācību sniedzējiem un saņēmējiem, balansēt pieprasījumu un piedāvājumu tirgū, iniciēt jaunas tendences un inovatīvus risinājumus nozarē.

23 ieguvumi portāla www.B2Binfo.lv lietotājam:
  1. Atrodi nepieciešamo apmācību pēc kompānijas, trenera, datuma, tēmas Datubāzēs;
  2. Katru nedēļu uzzini aktualitātes apmācību tirgū Latvijā un ārpus tās robežām sadaļā Jaunumi;
  3. Lasi intervijas ar treneriem, konsultantiem, apmācību kompāniju vadītājiem un ekspertiem sadaļā – Portāla viesis;
  4. Uzzini par jaunām apmācību metodēm sadaļā Interesantas tēmas;
  5. Kalendārs palīdzēs tev ieplānot apmācības;
  6. Iesaki, izvieto, izsaki viedokli Aptaujā;
  7. Izvieto sludinājumus Ziņojumu dēlī;
  8. Atrodi interesējošo informāciju portāla Meklētājā;
  9. Atrodi aktuālākos treniņus un pasākumus sadaļā – Īstais brīdis pieteikties;
  10. Ja meklē darbinieku, izvieto sludinājumu pie Vakancēm;
  11. Ja rīko konferenci vai pasākumu, meklē informāciju Konferenču menedžerī;
  12. Seko līdzi apmācību tirgus tendencēm sadaļā Bibliotēka;
  13. Ieej Bibliotēkā un atrodi jaunākos mācību materiālus;
  14. Ja vadi apmācības, tev noderēs biznesa trenera vārdnīca un apmācību aforismi bibliotēkā;
  15. Informē par savu pasākumu, izvietojot reklāmas Banerus;
  16. Ja tava kompānija meklē apmācību sniedzējus, izvieto Tenderi un visi apmācītāji par to uzzinās;
  17. Vēlies organizēt korporatīvo pasākumu, bet pašam nav laika? Uztici profesionāļiem – sadaļa Korporatīvie pasākumi;
  18. Katru nedēļu iesaki, iesūti jautājumus portāla Ekspertam;
  19. Lasi, raksti un vērtē sadaļās Atsauksmes;
  20. Pastāsti par sevi, izsaki savu viedokli, publicējot rakstus sadaļā Interesantas tēmas;
  21. Sūti savus ierosinājumus, komentārus, sadarbības piedāvājumus sadaļā Kontakti;
  22. Nepalaid garām nevienu jaunumu – pieraksties uz iknedēļas E-pasta informāciju;
  23. Un drīzumā jauna sadaļa – KABINETS. Tā būs tava virtuālā darba vieta. Darba rīki, kas tev palīdzēs portāla iespējas izmantot ātri un efektīvi, kā arī saņemt konfidenciālu informāciju;
+ līdz rudenim jauna sadaļa – Personāla attīstība;
+ līdz gada beigām – informācija Baltijas mērogā.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Kalēja