Svētku laikā plkst. 11.00 Līgatnes kultūras nama Mazajā zālē tiks atklāta izstāde “Papīrs vakar un rīt’”, kurā tiks eksponēti unikāli eksemplāri no līgatniešu privātkolekcijām – senie Līgatnes papīrfabrikas ražojumi (papīra paraugi, burtnīcas, blociņi, aploksnes, vēstuļu papīrs, rakstāmpapīrs u.c.). Daudzi no tiem saglabājušies tikai vienā eksemplārā un uzskatāmi par izcilām vēsturiskām vērtībām! Izstādē nozīmīgu vietu ieņems arī šodien gatavotas  papīra lampas, tērpi, albumi, svečturi un rokām darināts papīrs visdažādākajos veidos. Izstāde būs atvērta tikai divas dienas (!) – 11. un 12. augustā no plkst. 11.00 – 18.00.

Papīra meistardarbnīcās (12.00 – 16.00) ikkatrs varēs izliet savu papīra loksni, redzēt pašu papīra gatavošanas procesu, locīt, zīmēt, līmēt un rotāties papīra tērpos. Papīra ražošanas procesu varēs apskatīt arī Līgatnes papīrfabrikā, kas šobrīd ir vienīgā darbībā esošā – gandrīz 200 gadus vecā – papīrfabrika Latvijā!

Svētku laikā ikviens varēs apskatīt arī jaunās Līgatnes tūrisma takas un pagrabalas pasākumā  „Alu gājējs 2012”. Te ikvienam būs iespēja piedalīties orientēšanās spēlē pa Līgatnes unikālajām alām, apskatīt alu amatnieku prasmes pie Lustūža – unikāla smilšakmens ieža atseguma pašā pilsētas centrā, kur pagrabalas izcirstas pat divos (!) stāvos, kā arī plkst. 17.00 nogaršot Līgatnes pagrabalu labumu zupu. Īpaši esam domājuši par aktivitātēm ģimenēm ar bērniem.

Svētku izskaņā 18.00 Lustūža pakājē visus priecēs diksilends „Sunny Groove Dixie” un līdz ar krēslas iestāšanos varēs vērot papīra ziedu atspulgus Līgatnes ezerā.

N.B.! Ikviens ir aicināts atsaukties, ja mājās glabājas kāds sens Līgatnes papīrfabrikā ražots papīra izstrādājums. Tas noderēs izstādē un topošajā Papīra muzejā. Lūdzu zvanīt – 28395513 Ilzei Kūlei.

Svētku programma

2012. gada 11. augustā Līgatnē

11.00 Izstādes “Papīrs vakar un rīt” atklāšana, Līgatnes Kultūras nama Mazajā zālē

Visas dienas garumā:

Ekskursijas Līgatnes papīrfabrikā (Iepriekš piesakot Tūrisma informācijas centrā, Spriņģu ielā 2 vai pa tālruni 64153169. Dalībnieku skaits ierobežots)

12.00 – 16.00 Meistardarbnīcas parkā pie kultūras nama

Papīra liešanas un izgatavošanas darbnīca

SIA “Zaļā josta” papīra otrreizējās izmatošanas darbnīca

Papīra locīšanas darbnīca “Līgatnes novada ģerbonis”

Papīra ziedu gatavošanas darbnīca

Zīmēšanas darbnīca “Lielais Līgatnes molberts”

Papīra trauku apgleznošanas darbnīca

Papīra trauku darināšanas darbnīca

Origami darbnīca

Papīra lukturīšu darbnīca

Papīra kuģīšu darbnīca

15.00 Papīra kuģīšu rallijs Līgatnes  upē

16.00 Papīra tērpu gatavošana un modes skate parkā pie Kultūras nama

Alu gājējs 2012

11.00 – 17.00 Alu amatnieki Lustūža alās un Lustūža alu spēles

11.30 – 17.00 Orientēšanās spēle “Alu gājējs 2012” (informācija un uzdevumi Līgatnes tūrisma informācijas centrā. Īpašs maršruts ģimenēm ar bērniem!)

11.30  Ekskursija Līgatnes alās (iepriekš piesakot Tūrisma informācijas centrā vai pa tālruni 64153169, dalībnieku skaits ierobežots)

13.30  Ekskursija Līgatnes alās (iepriekš piesakot Tūrisma informācijas centrā vai pa tālruni 64153169, dalībnieku skaits ierobežots)

17.00 Līgatnes pagrabalu labumu zupas vārīšana un orientēšanās spēles noslēgums pie Lustūža
18.00 Svētku koncerts ar diksilenda “Sunny Groove Dixie” piedalīšanos uz platformas pie Lustūža alas (lietus gadījumā Kultūras namā)