Jau ziņojām, ka valsts aģentūras "Kultūras informācijas sistēmas" realizētā publisko bibliotēku attīstības projekta "Trešais tēva dēls" ietvaros no oktobra līdz decembrim noritēja bibliotēku lietotāju pieredzes stāstu dokumentēšana. Tika apmeklētas deviņas Latvijas publiskās bibliotēkas, kurās intervēti un filmēti bibliotēku apmeklētāji.
Projekta "Trešais tēva dēls" ietvaros apkopotie pozitīvie līdzcilvēku veiksmes stāsti tiks izmantoti kā piemēri, lai motivētu un pārliecinātu arvien vairāk cilvēku izmantot bibliotēku piedāvātās daudzveidīgās iespējas.

Bibliotēkās filmētie materiāli šobrīd pārtop nelielos video sižetos un drīzumā būs pieejami plašai auditorijai. Trapenes iedzīvotājas Ilgas Lakstīgalas stāsts ir pirmais, kuru ar mūsu sadarbības partneru HansaMedia un LTV 1 starpniecību parādīsim Latvijas sabiedrībai.

Citus stāstus pagaidām iespējams lasīt "Trešā tēva dēla" izveidotajā emuārā – dienasgrāmatā par filmēšanas procesu (http://tresaistevadels.blogspot.com).

Stāstu varoņi dokumentēšanai tika atlasīti, pamatojoties uz pašvaldību publiskajās bibliotēkās novērotiem patiesiem veiksmes stāstiem, kurus pēc "Trešā tēva dēla" lūguma iesūtīja bibliotekāri. Tos apkopojot, apstiprinājās, ka bibliotēkām ir liela nozīme dažādu vecumu un paaudžu, kā arī dažādām sociālajām grupām piederošu iedzīvotāju vidū. Turklāt interešu un vajadzību amplitūda, kuras iespējams apmierināt, izmantojot bibliotēku pakalpojumus, arī ir ļoti daudzveidīga. Šie stāsti pilnā mērā apliecina, ka ceļš uz bibliotēku var būt ceļš uz labāku, piepildītāku dzīvi.

Informāciju sagatavoja:
Sandra Vīgante