Tādēļ ir prieks, ka “Literatūras ceļveža” vasaras numurs nevilšus atkal izdevies tieši tik daudzveidīgs un košs, kā to varēja vēlēties izdevuma sagatavotāji. Pēc garšu asociācijām tas nedaudz pat atgādina visādu garšu ogu un putukrējuma desertu… Un labi, ka mēs, ieteikumu autori, esam tik daudzpusīgi gan savās interesēs, gan pārstāvētajās nozarēs! Īpašs ir prieks par katru mums piepulcējušos literatūras ieteicēju – šis “Literatūras ceļvedis” ir debija LNB kolēģei ar emocionāli piesātinātu, uzrunājošu un prātā paliekošu grāmatas stāstu. Kurš tas ir? Mēģiniet uzminēt paši, kad pārlasīsiet ieteikumus!

Pēc pasaulei tik sarežģītā pavasara cēliena esam nedaudz nomierinājušies un arī darba jomā cenšamies atgriezties “vecajās sliedēs”, ar dažādām metodēm atgūt nokavēto. Par vienu norisi lielākā daļa krājuma veidošanā iesaistīto bibliotekāru jau būs informēti. Tas ir Kultūras ministrijas iniciētais papildu finansējums, kas palīdzēs mazināt krīzes sekas gan Latvijas izdevējiem, gan publiskajām bibliotēkām, par konkrētām summām izvēloties jaunākos vai trūkstošus pēdējo gadu literatūras izdevumus. Arī jaunajā “Literatūras ceļveža” numurā (tāpat kā iepriekšējos) iekļauti vairāki jauni latviešu autoru daiļliteratūras un nozaru jaundarbi – varbūt mūsu ekspertu ieteikumi jums var palīdzēt izšķirties par kādas grāmatas iegādi bibliotēkas krājumam?

Nākamreiz “Literatūras ceļveža” lappusēs tiksimies septembrī. Lai koša vasara!

Izdevums pieejams: https://dom.lndb.lv/data/obj/file/29177099.pdf

Anda Saldovere