2020. gada marta pasaules sarežģītajā situācijā, kad jaunā kvalitātē apgūstam komunicēšanas prasmes, dažāda līmeņa attieksmes, attiecību veidošanu un ikdienas paradumu pārvērtēšanu, arī darba vidē mācāmies nedaudz atšķirīgu jaunu pakalpojumu sniegšanas kultūru. Lai gan ierobežojam fizisko kontaktu sniegtās iespējas, ir lietas, kuras citādi varam darīt tieši šobrīd – ne vien savas apkārtējās darba vides emocionālajā un fiziskajā sakārtošanā, bet arī attālināti. Jo – daudz kam taču allaž ikdienas steigā pietrūcis laika! Ik brīdi saņemam jaunus, brīnišķīgus piedāvājumus no visdažādākajiem gan Latvijas, gan pasaules kultūras nozares pārstāvjiem, ko mūsdienu tehnoloģijas ļauj izbaudīt un apmeklēt, pavadot laiku internetā – prieks par kolēģu radošo un elastīgo pieeju. Rodas pat jautājums – kad tam visam atrast laiku?

Mēs, “Literatūras ceļveža” veidotāji, gluži loģiski, vēlamies, lai ar citiem piedāvājumiem – operām, virtuālajiem muzeju apmeklējumiem, grāmatu fragmentu lasījumiem – konkurētu arī interesantas grāmatas. Jo arī situācijā, kad, iespējams, nevaram fiziski piedāvāt tās saviem klientiem, varam lasīt paši, uzkrāt idejas, ieteikumus nākotnei. Nepateiksim neko jaunu – laba grāmata novērš domas, kaut uz brīdi ļauj nedomāt par saspringtām situācijām.

Arī marta numurā iekļautas vairākas pozitīvas, labestīgas pieaugušajiem un bērniem adresētas grāmatas. Par šī brīža pasaules aktualitāti Nr. 1 dzirdam un runājam pārāk daudz, turklāt neziņa nomāc mūsu prātu un liek sajusties kā uz kraujas malas, kas arī saprotams. Nevēloties atkārtot visiem jau zināmo, “Literatūras ceļveža” veidotāji vēlas uzsvērt tikai vienu atziņu – “šāda veida vīrusi vairāk iedarbojas uz mūsu smadzenēm nekā uz veselību”. Tādēļ mēģināsim tiem pretī likt citu metodi, kas ietekmē mūsu smadzeņu darbību. Lasīšanu. Tik vienkārši.

Izdevums pieejams: https://dom.lndb.lv/data/obj/file/29045143.pdf