Hamburgas Lietišķo zinātņu augstskola veikusi pētījumu par lasīšanas veicināšanu bibliotēkās. Saruna ar Uti Krausu-Leiherti par motivāciju lasīt un lasītprasmi.

Krausas-Leihertes kundze, kādas lasīšanas veicināšanas formas pašlaik bibliotēkas piedāvā?

Lasīšanas veicināšana jau ilgu laiku ir viens no būtiskākajiem publisko bibliotēku uzdevumiem, taču kopš šokējošajiem PISA pētījuma rezultātiem 2000. gadā un tam sekojošajām debatēm šim tematam ir pievērsta daudz lielāka uzmanība. Kopš tā laika bibliotēkām ir iespēja sevi efektīvāk reklamēt, piedāvājot lasīšanas veicināšanas pasākumus. Pie klasiskajiem formātiem pieder bilžu grāmatu kino, brīvlaika lasīšanas klubi, viktorīnas par grāmatām un autorlasījumi. Jaunāka pieeja ir, piemēram, no Japānas nākusī „kamišibai“ – ar attēliem ilustrēta priekšā lasīšana. Tiek izgatavota kartona skatuve, kurā ievieto attēlus no lasītajām grāmatām – tas ir ļoti labs piedāvājums tieši bēgļu bērniem.

Turpinājums šeit https://www.goethe.de/ins/lv/lv/kul/mag/20759587.html