Pēc IUB datiem, "Kultūras informācijas sistēmas" piedāvājumu nodrošināt minēto pakalpojumu bija iesniedzis viens pretendents – "Lattelecom" pārstāvētā piegādātāju apvienība, ko veido SIA "Lattelecom" un SIA "Telia Latvija".

Paredzamā līguma summa ir 2 585 288 lati, liecina IUB pieejamā informācija.

Jau ziņots, ka 2006. gada nogalē Bila un Melindas Geitsu fonds piešķīra Latvijai 16,2 miljonus ASV dolāru (7,26 miljonus latu) informācijas tehnoloģiju attīstībai pašvaldību publiskajās bibliotēkās.

Latvijas pašvaldību publisko bibliotēku attīstības projektu, kuram bez Geitsu fonda granta un Latvijas valsts līdzfinansējuma programmatūru 8,9 miljonu ASV dolāru (3,98 miljonu latu) apmērā ziedojusi arī kompānija "Microsoft", īsteno Kultūras ministrijas valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas".

Bezmaksas platjoslas internets, jauna datortehnika, apmācīts personāls – tie ir tikai daži no jaunieguvumiem, kas turpmāk raksturos ikvienu no 874 Latvijas bibliotēkām.

Danute Tomsone LETA