Veilande daudzus gadus bijusi RCB direktores vietniece un pēdējā laikā pildīja direktores amata pienākumus.

Kā ziņots, bijusī RCB vadītāja Dzidra Šmita tika iecelta par Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšnieci.

RCB ir viena no vecākajām publiskajām bibliotēkām Latvijā. 1906.gada oktobrī, izmantojot Rīgas rātskunga Rīgas valdes locekļa Džona Milna ziedotos 5000 rubļu, Fridriha Kaufmaņa privātmājā noīrētā piecistabu dzīvoklī Akas ielā 6 durvis vēra visai sabiedrībai brīvi pieejama bibliotēka, kuru nosauca par 1.publisko lasītavu un bibliotēku.

RCB patlaban atrodas telpās Brīvības ielā 49/53, kur atvērts abonements, lasītava un bērnu literatūras nodaļa. Bibliotēkai ir vairāk nekā 30 filiāles visā pilsētā.

Daiga Kļanska LETA