“Džirolamīni bibliotēka kļuvusi par upuri noziedzīgai sazvērestībai,” paziņojis Neapoles prokurors Džovanni Melilo.

Bibliotēkas direktors un kurators grāmatu zādzības no viņu pārziņā esošajiem fondiem veikuši “ilgstošā laika periodā”.

Aizturēti arī četri viņu līdzdalībnieki – trīs Argentīnas pilsoņi un viens ukrainis.

16.gadsimtā dibinātā sabiedriskā bibliotēka zādzību rezultātā zaudējusi 257 grāmatas un partitūras, kas datējamas, sākot ar 16. un beidzot ar 19.gadsimtu.

Par direktoru karabinieriem sūdzību iesniedza viņa pakļautie, kas likumsargiem nodeva arī drošības kameru ierakstu, kurā redzams, kā iestādes vadītājs atstāj ēku ar izdevumiem, kas pieder bibliotēkai.

“Tagad mums jānovēro, kas notiek citās augstās kultūras iestādēs,” komentējot notikušo, izteikusies parlamenta deputāte Luīza Bossa, kura pārstāv kreisi centrisko Demokrātisko partiju.

Viņa piebilda, ka arī citi Neapoles vēsturiskie objekti, kā arī Pompeju un Herkulānas drupas, netiek pieskatīti.