Nākamā tiesas sēde šajā krimināllietā notiks piektdien, 11. janvārī, plkst. 8.30, kad plānotas tiesu debates, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Iepriekš, 8. novembrī, krimināllietas skatīšana tika atlikta vienas no apsūdzētajām – Dinas Jackunas – slimības dēļ.
Šajā lietā pēc Krimināllikuma 318. panta 2. daļas par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības izdarītas mantkārīgā nolūkā, kopā ar Jackunu apsūdzētas arī Agrita Sagalajeva un Inese Šmithene.

Minētais likuma pants paredz sodu – brīvības atņemšanu līdz astoņiem gadiem vai piespiedu darbu, vai naudas sodu līdz 150 minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus no viena gada līdz pieciem gadiem vai bez tā.

Tiesas pārstāve Ināra Augucēviča aģentūru LETA iepriekš informēja, ka krimināllietu Jūrmalas pilsētas tiesa bija plānojusi sākt izskatīt septembrī, taču no Jūrmalas domes saņemts lūgums pašvaldību atzīt par cietušo šajā lietā. Līdz ar to krimināllietas izskatīšana iepriekš tika atlikta.

Bibliotēku apvienības vadītājām prokurore kā drošības līdzekli noteikusi uzturēšanos noteiktā dzīvesvietā.

Jau ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā izmeklēšanas laikā gūti pierādījumi, kas liecina, ka laika periodā no 2002. gada janvāra līdz 2006. gada janvārim Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā noformēti dokumenti par vairāku personu pieņemšanu darbā bibliotekāra amatā, bet faktiski šādi darbinieki iestādē nav strādājuši.

Turpretī Jūrmalas Centrālās bibliotēkas grāmatvedības dokumentos ir atzīmes, ka šīs personas iestādē ir strādājušas, tām regulāri maksāta darba alga, prēmijas un veikti citi maksājumi.

Saskaņā ar revidenta atzinumu piecām fiktīvi strādājošām personām par šo laika periodu aprēķināta un izmaksāta darba alga, prēmijas, pabalsti un dāvanas 21 157 latu apjomā, bet citos maksājumos kopā vēl 2082 lati.

Jānis Skruzis LETA