Šā gada 1. janvārī, nomainot Portugāli, Slovēnija kļuva par Eiropas Savienības (ES) prezidējošo valsti. LU Bibliotēka piedāvā neklātienē mazliet iepazīties ar šo valsti, ieskatoties gan ekonomiska rakstura ziņās, gan ceļojumu piezīmēs. Izstādē izmantoti materiāli no LU Bibliotēkas krājuma.

Slovēnija ir viena no bijušajām Dienvidslāvijas republikām, kas no šīs valstu savienības atdalījās 1991. gadā. Tā robežojas ar Itāliju, Austriju, Ungāriju un Horvātiju. Slovēnijā satiekas četri lieli Eiropas mēroga ģeogrāfiskie reģioni Alpi, Dināru kalni, Vidusdonavas zemiene un Vidusjūras piekraste.

Slovēnija skaitļos un faktos:
  • Platība – 20 273 m2
  • Iedzīvotāji – vairāk nekā 2 miljoni
  • Iedzīvotāju blīvums – 97,8 uz 1 km2
  • Valsts iekārta – parlamentāri demokrātiska republika
  • Galvaspilsēta – Ļubļana
  • Lielākās pilsētas – Maribora, Novo Mesto, Celje
  • Augstākais kalns Triglavs (2 864 m v.j.l.)
  • Simboli – kalni, kalnu ezeri, senas pilis, stalaktītu un stalagmītu alas.

Slovēnija bija pirmā bijušās Dienvidslāvijas valsts, kas 2004. gadā pievienojās ES, bet 2007. gada janvārī tā kļuva par pirmo no jaunajām dalībvalstīm, kas pievienojās eirozonai. Tagad Slovēnija kļuvusi par pirmo no jaunajām dalībvalstīm, kam uzticēta ES prezidentūra.

Latvijas Universitātes Bibliotēka ar projekta "e-Eiropa" pieteikumu Eiropas Komisijas izsludinātajā konkursā kļuvusi par vienu no deviņiem Latvijā apstiprinātajiem EUROPE DIRECT informācijas punktiem, kas informatīvi apkalpo Rīgas reģionu. Iepazīties ar informācijas punkta darbību var LU mājas lapā http://www.lu.lv/biblioteka/e-Eiropa/.

Informāciju sagatavoja:
Rita Dzvinko