Pirmā festivāla programma veidota ar mērķi parādīt literatūras dažādību. Tās uzdevums ir atrast un izveidot jaunus tiltus pie mazajiem un lielajiem lasītājiem, lai piepildītos festivāla sapnis – lasoša sabiedrība, kurā literatūra iekļaujas tikpat organiski kā sociālo tīklu lietošana vai video spēles.

Programmas veidotāji rūpīgi izvēlējušies festivāla notikumus katrai bērnu un jauniešu vecuma grupai, piemeklējot atbilstošāko saturu un formu.

Mazākos lasītājus iepriecinās starptautisku atzinību guvušās mākslinieces Anetes Meleces ilustrāciju izstāde, orientēšanās spēle “Paslēptuves” ar norvēģu autores Kristinas Rūšiftes (Kristin Roskifte) grāmatas “Visi skaitās” tēliem, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības izstāde “Vai grāmatai ir knābis?”, bērnu iemīļotā izrāde “Bruņinieks, kuram sāpēja zobi”, Latvijas Nacionālās bibliotēkas stāstu puzles darbnīca ar rakstnieci Luīzi Pastori u. c. notikumi.

Sākumskolas vecuma bērni varēs iesaistīties “Kaķu darbnīcā” kopā ar dzejnieci Inesi Zanderi, meklēt iedvesmu stāstiem kopā ar igauņu rakstnieci Rēli Reinausu (Reeli Reinaus), darināt maskas mūsdienu mītiskajiem tēliem kopā ar lietuviešu rakstnieci Kotrīnu Zīli (Kotryna Zylė).

Savukārt pusaudžus festivāls aicinās uz zīnu izstādi, izrādi “Netikumīgie”, Lotes Vīlmas Vītiņas darbnīcu, “Brīvrunu projekta” uzstāšanos, kā arī īpaši pusaudžu auditorijai izraudzītiem nepublicēto darbu lasījumiem – autoru vidū Ieva Melgalve, Nils Sakss Konstantinovs, Luīze Pastore, Rasa Bugavičute-Pēce u. c.

Neparastu pieredzi visai ģimenei sola festivāla jaundarbi – komiksu lasījumi ar publikas iesaisti, mudžizrāde visai ģimenei “Visi skaitās” pēc Kristinas Rūšiftes grāmatas motīviem (izrāde tapusi sadarbībā ar Valmieras Vasaras teātra festivālu) un multimediju pastaiga.

Kā īpašs notikums visai ģimenei atzīmējama igauņu izcelsmes zviedru mākslinieces Ilonas Vīklandes (Ilon Wikland) izstāde. Pirmo reizi Latvijā būs skatāmi viņas darbi no Astridas Lindgrēnes (Astrid Lindgren) grāmatām, ar kurām uzauguši tik daudzi Latvijas bērni un viņu vecāki.

Festivāla laikā varēs iepazīt arī Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas biedru jaunākās grāmatas, tikties ar to autoriem, kā arī tās iegādāties.

Festivāla programma

Būs iespēja iegādāties biļetes uz teātra izrādēm, kā arī brīvbiļetes uz autoru darbnīcām.

Programmu izstrādājuši: izdevniecības “Liels un mazs” vadītāja Alīse Nīgale, ilustratore, bērnu grāmatu autore Rūta Briede, režisors Jānis Znotiņš un radošo industriju uzņēmums “Story Hub”.

Festivālu organizē Siguldas novada kultūras centrs “Siguldas devons”, Siguldas novada pašvaldība.

 

Informāciju sagatavoja:
Siguldas bērnu un jauniešu estivāla rīkotāji
www.facebook.com/Siguldasbernuunjauniesufestivals
www.siguldasfestivals.lv