Tīmekļsemināra mērķis ir iepazīstināt Latvijas bibliotekārus ar Ukrainas pieredzi dezinformācijas apkarošanā un medijpratības veicināšanā gan pirms 24. februāra, gan kara apstākļos, kā arī informēt par iespējām palīdzēt un Latvijas bibliotēku jau īstenoto darbu ukraiņu atbalstam.

Semināru atklās Ukrainas vēstnieka Latvijā Oleksandra Miščenko uzruna, savukārt sekojošās divas stundas un lektoru prezentācijas būs veltītas diviem jautājumiem – kā Ukraina cīnās ar pret to vērstām dezinformācijas kampaņām un kā gan dezinformācijas apkarošanā, gan ukraiņu tautas atbalstīšanā piedalās bibliotēkas. Seminārā piedalīsies komunikācijas aģentūras “Zinc Network” padomnieks kapacitātes un interešu aizstāvības jautājumos Romans Šutovs no Kijivas, kurš pastāstīs par ukraiņu tautas gūtajām mācībām, cīnoties ar propagandu, kas pret Ukrainu vērsta jau kopš tās neatkarības atgūšanas 1991. gadā. Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere iepazīstinās ar bibliotēkas paspārnē mītošo Ukrainas informācijas centru, kas darbojas kopš 2005. gada un pašlaik aktīvi iesaistās Ukrainas kara bēgļu atbalsta pasākumos. Seminārā piedalīsies arī pārstāvji no ASV Starptautiskās pētījumu un apmaiņas padomes (IREX) – Kaspars Rūklis, IREX Baltijas Medijpratības programmas vadītājs un Marina Doroša no IREX Ukraine. Viņi iepazīstinās ar medijpratības kursu “Very Verified”, kas šāgada septembrī iznācis arī latviešu valodā, bet kura pirmsākumi meklējami 2015. gadā Ukrainā. Semināru noslēgs Latvijas Bibliotēku portāla Biblioteka.lv redaktores Annas Iltneres stāstījums par Eiropas bibliotēku atbalstu Ukrainai, kā arī portāla publikācijām.

Dalībai seminārā iepriekš jāreģistrējas, dalībnieku skaits ir ierobežots!

Reģistrācijas anketa

Informāciju sagatavoja: