Semināri notiks bibliotēkās Rīgā, Ventspilī, Bauskā, Madonā, Rēzeknē, Kuldīgā, Dobelē, Cēsīs un Daugavpilī. Tajos darbosies bibliotēku pārstāvji no visas valsts, piedalīties aicināti arī citi interesenti. Precīzs semināru norises plāns http://www.unesco.lv/ Pieteikšanās dalībai semināros – UNESCO LNK pa tālruni 67325109.
 
Projekta mērķis ir vienot dažādu paaudžu cilvēkus, atdzīvinot stāstīšanas tradīciju paaudžu starpā, kā arī pilnveidot ikviena valodas kompetenci un sociālās prasmes klausīšanās un stāstīšanas procesā. Projektā ir iecerēts attīstīt stāstīšanas pasākumu organizēšanu bibliotēkās, šādi dodot ieguldījumu arī bibliotēku sociālās lomas paplašināšanā sabiedrībā.
 
Stāstīšana – tā ir smalka situāciju un dialogu māksla: īstā brīdī atcerēties īsto stāstu un pielāgot to konkrētai vajadzībai. Teksts ir tikai daļa no stāsta. Stāstā ietilpst arī žesti, balss intonācija, acu kustības, attieksme pret stāstāmo, dialogs ar klausītājiem – katrā no šiem līmeņiem ietverta personīgā un paaudžu pieredze.
 
Stāstu stāstīšana un stāstu klausīšanās tiek uzskatīta par vienu no senākajām cilvēku pamatvajadzībām, tā kalpo gan pasaules izziņai, gan arī sociālo prasmju izkopšanai. Stāstīšanas tradīcijai ir liela nozīme arī mūsdienu pasaulē un daudzās valstīs pašlaik var vērot mutvārdu stāstīšanas renesansi. Stāstnieku organizācijas, festivāli un grāmatas kļūst arvien populārākas. Pieaug arī bibliotēku loma stāstīšanas pasākumu organizēšanā un bibliotēkas kļūst par vienu no galvenajiem centriem stāstīšanas pasākumu organizēšanā.
 
Semināros ir paredzēts apskatīt šādas tēmas: stāstīšanas tradīcijas dažādās valstīs, stāstu vākšana un pētniecība, stāstu meklēšana un pielāgošana stāstīšanai, stāstītprasmju izkopšana, stāstīšanas pasākumu organizēšana bibliotēkās, stāstītāju sagatavošana un mudināšana stāstīt. Seminārus vadīs Guntis Pakalns, Māra Mellēna. Savā pieredzē un prasmēs dalīties tajos tiks aicināti arī vietējie stāstnieki katrā novadā.
Vēlmi piedalīties projektā jau ir izteikušas un dalībai projektā apstiprinātas 70 bibliotēkas no visiem Latvijas reģioniem. Viņi tiks aicināti pēc šiem semināriem rīkot arī līdzīgus pasākumus savās bibliotēkās visā Latvijā.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Anita Vaivade
UNESCO LNK Kultūras, komunikāciju un informācijas sektora vadītāja
Tālr.: 67325109