Sarunas vada literatūrzinātnieks prof. Raimonds Briedis. Ieeja bez maksas.

Par īpaši retām un vērtīgām grāmatām Jāņa Akuratera, Andreja Upīša, Raiņa un Aspazijas personīgajās bibliotēkās stāstīs Maira Valtere, Arnis Koroševskis, Dora Pauzere un Dace Nesaule.

Savukārt Gita Siliņa iepazīstinās ar savu pētījumu par tēmu “Mūsdienu populārā literatūra, lasītāji un bibliotēkas Vidzemē”.

Literārais vakars notiek LNB un Memoriālo muzeju apvienības Jāņa Akuratera muzeja izstādes “Dienu atspīdumi jeb pieci stāsti par Dzejnieka mākslas darbu kolekciju” pasākumu ciklā “Ziloņkaula tornī”.

Izstāde “Dienu atspīdumi jeb pieci stāsti par Dzejnieka mākslas darbu kolekciju” LNB atvērta līdz 30. aprīlim. Izstāde veltīta dzejnieka Jāņa Akuratera 140. jubilejai. Tā iepazīstina ar Jāņa Akuratera ģimenes kolekcijā esošajiem mākslas darbiem, starp kuriem ir Valdemāra Tones, Konrāda Ubāna, Niklāva Strunkes, Oskara Kalēja u.c. mākslinieku darbi.

Ciklu atbalsta Rīgas dome, Jāņa Jaunsudrabiņa muzejs “Riekstiņi”, Jāņa Jaunsudrabiņa biedrība.