“Plašā apvāršņa konkurss” ir lielākais Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gada notikums bērniem.

“Plašā apvāršņa konkursa” uzvarētāji:

Artūrs Balodis, 2. klase, Iecavas novada bērnu bibliotēka;
Elza Strazdiņa, 8. klase, Iecavas vidusskola;
Ieva Lukaža, 8. klase, Kalvenes pagasta bibliotēka;
Krista Kristiāna Kristapsone, 9. klase, Dobeles novada Centrālā bibliotēka;
Ketija Kaimiņa, 9. klase, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija.

Visi uzvarētāji ieguva konkursa galveno balvu –  iespēja piedalīties vienu nedēļu ilgā (no 15. līdz 21. augustam) bezmaksas nometnē jaunajiem lasītājiem Raiņa un Aspazijas iemīļotajā pilsētā Jūrmalā. Nometnes programmā līdztekus veselīgai atpūtai dabā ieplānotas ekskursijas, nodarbības muzejos, grāmatām veltītas spēles un konkursi, radošas darbnīcas, tikšanās ar rakstniekiem un citām radošām personībām.

Konkursa finālā skolēniem bija jāveic četri uzdevumi – dalībnieki stāstīja par savām iemīļotajām mūsdienu grāmatām, iztēlojoties par klausītājiem Raini un Aspaziju, kā arī pildīja rakstiskus tekstus par abu rakstnieku atziņām, biogrāfiskiem faktiem un dzejas tēliem.

Dalībnieku sniegumu vērtēja “Plašā apvāršņa konkursa” žūrija: LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova, Latvijas Universitātes profesore Ilze Stikāne, dzejniece Inese Zandere, dzejniece Māra Zālīte, Latvijas Radio žurnālists Eduards Liniņš.

Skolēnu vecākus fināla žūrijā pārstāvēja: Latvijas Televīzijas Informatīvi dokumentālo, ziņu un sporta raidījumu satura redaktore Rita Ruduša, ekonomists Indars Aščuks un Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa.

Šogad, atzīmējot Raiņa un Aspazijas 150. jubileju, “Plašā apvāršņa konkursa” galvenais temats bija abu rakstnieku idejas un dzīvesstāsti, kuri tika aktualizēti mūsdienu bērnu lasīšanas pieredzē. Notikums pulcēja lasošus bērnus ar plašu redzesloku un emocionālu pasaules uztveri no visiem Latvijas novadiem, sniedzot viņiem iespēju salīdzināt savas zināšanas un dibināt savstarpējus kontaktus.

Kopumā trīs klašu grupās (1.–4. klase, 5.–7. klase, 8.–9. klase) no Rīgas, Pierīgas, Latgales, Zemgales, Kurzemes un Vidzemes reģioniem konkursa pirmajā kārtā piedalījās 6 602 skolēni no 101 skolas un 38 bibliotēkām.

“Plašā apvāršņa konkursa” ideju radījusi LBJLP. Tā šogad veidoja arī pasākuma saturu.

Konkursa atbalstītāji: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Jūrmalas, Balvu, Cēsu, Talsu, Salaspils un Bauskas pašvaldības, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Nacionālais teātris, Jaunais Rīgas teātris, Dirty Deal Teatro, izdevniecības “Pētergailis”, “Lietusdārzs”, “Liels un mazs”, “Mansards”, SIA “Skrīveru saldumi”, “Rīgas Piensaimnieks” – “Kārums”, konditoreja “Sala”.

Konkursa informatīvie atbalstītāji – Latvijas Radio, Latvijas Televīzija, “Latvijas Avīze”, “LSM.lv”, “LETA”, “satori.lv”, “Ilustrētā Junioriem”, “KultūrasVēstis.lv”, “F64”.

Informāciju sagatavoja:
Augusts Zilberts