Pēc ilgstošām žūrijas debatēm Prozas lasījumu galveno balvu – dāvanu karti grāmatu iegādei "Satori" grāmatnīcā, ko dāvina Ideju Foruma Bibliotēka, un Jaunā Rīgas teātra piešķirto 2010. gada pavasara sezonas pirmizrāžu abonementu – saņēma Gundars Ignats par "Prozas brokastīs" lasīto stāstu "Vienreiz". Atzinības balvas, ko dāvina Ideju Foruma Bibliotēka, – dāvanu kartes grāmatu iegādei "Satori" grāmatnīcā – ieguva Andris Akmentiņš par atklāšanas pasākumā lasīto stāstu "Reibums" un Inga Ābele par "Prozas brokastīs" nolasīto stāstu "Vilku Māra un balodis". Savu simpātiju balvu – dāvanu karti svešvalodu apguvei – jaunajam autoram Vilim Kasimam par stāstu "Plēsēji" dāvināja "Skrivanek Baltic". Katrs Prozas lasījumu žūrijas pārstāvis piešķīra arī savu simpātiju balvu vienam Prozas lasījumu dalībniekam.

Festivāls "Prozas lasījumi" norisinājās no 8. decembra līdz 13. decembrim, astoņos pasākumos pulcējot ap 50 latviešu un ārzemju rakstnieku un piesaistot ap 800 apmeklētāju.
Festivālu "Prozas lasījumi" organizēja Latvijas Literatūras centrs. Atbalstīja Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas Domes Kultūras departaments, Norvēģijas Karalistes vēstniecība Latvijā, Ideju Foruma Bibliotēka, Jaunais Rīgas teātris un Skrivanek Baltic.

Pateicamies par atsaucību Indrai un Jānim Merciem, Fold Life, Betals, izdevniecībai "Dienas Grāmata", META-KAFE, Dirty Deal Café, "Latvijas koncertiem", Spīķeru koncertzālei, "Satori" grāmatnīcai, krogam "Andalūzijas Suns", klubam "Hamlets", viesnīcai "Elizabete Hotel", Marekam Lācim un Acoustics, mūziķiem "Gaujarts", "Astro`n`out", Martin Confused, Jurim Kulakovam.

Par informatīvo atbalstu sakām paldies literatūras un filozofijas portālam "¼ Satori", "Diena", "Kultūras Forums", "Radio Naba", "Latvijas Avīze", "Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai", Latvijas Radio 1.

Vislielākais paldies visiem festivāla "Prozas lasījumi" dalībniekiem – rakstniekiem – par lieliskajiem stāstiem un garāku darbu fragmentiem.

Informāciju sagatavoja:
Arita Gutāne