Konferences ieraksts pieejams ŠEIT.

Projekts “Debatē par būtisko” sākās 2020. gada martā, tajā pieteicās vairāk nekā 300 jauniešu no Beļģijas, Čehijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas un Serbijas, no kuriem 150 tika uzņemti un vairāk nekā pusgadu apmācīti debatēšanas mākslā. Globālās pandēmijas dēļ lielākā daļa mācību norisinājās attālināti, bet, pateicoties vakcinācijas iespējām, debašu turnīru ar sacensību posmiem sešās projektā iesaistītajās valstīs bija iespējams sarīkot klātienē.

“Projekta pamatideja bija izmantot pieredzi, formātus un metodes, kas gūtas dažādos projektos pagātnē, lai izveidotu jaunu iesaistošu platformu Eiropas jauniešiem. Tās mērķis – radīt kopienu, kurā jaunieši tiek savesti kopā ar lokāliem un starptautiskiem pasniedzējiem, viedokļu līderiem un politikas veidotājiem nolūkā attīstīt prasmes formulēt, izteikt un aizstāvēt savu viedokli, kā arī paplašināt zināšanas par dažādiem Eiropas sociālpolitiskiem jautājumiem. Kā projekta vadības centra – Gētes Institūta – pārstāve varu sacīt, ka esmu tiešām lepna par galarezultātu! “Debatē par būtisko” koncepcija pierādīja gan lielu elastību formātos (digitālās apmācības, hibrīddiskusijas un starptautiskas sacensības klātienē), gan daudzveidīgas iespējas rīkoties – pētīt, debatēt, radīt un publicēt saturu. Šis ir ļoti būtisks ieguldījums Eiropas kopienas jaunās paaudzes attīstībā un stiprināšanā,” saka Ingrīda Arnolda (Ingrid Arnold), Gētes Institūta Čehijā Reģionālās informācijas daļas vadītāja Centrāl- un Austrumeiropā.

Foto atskatus no sacensībām varat aplūkot ŠEIT un projekta sociālo mediju profilos: FacebookInstagramYouTube.

Projekta ietvaros ir izveidota arī multimediāla mājasalapa debateyourissue.eu, kurā apkopoti gan ar projekta tematiku saistīti uzskates materiāli (plakāti, infografiki), gan jauniešu veidots saturs – raidieraksti jeb podkāsti, video sižeti, analītiski raksti un fotoattēli no sacensībām.

Projekta partneris un īstenotājs Latvijā – Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Projekta partneri: Flāmu digitālās un mediju pratības zināšanu centrs (Mediawijs) (Beļģija), Gētes institūts Prāgā (Čehija), Latvijas Nacionālā bibliotēka, Lietuvas Starptautiskā jauniešu debašu absolventu asociācija (Jaunimo Debatai), Austrumeiropas koledža (Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka- Jeziorańskiego) (Polija), Jaunā kultūras biedrība (Novo kulturno naselje) (Serbija).

Projekta atbalstītājs: Eiropas Savienības programma Erasmus+.

Papildu informācija:
Augusts Zilberts