Mācību ekskursijas ietvaros kopskaitā 40 bibliotekāri no Utenas A. un M. Miškinu publiskās bibliotēkas un Zarasu publiskās bibliotēkas apmeklēja Latgales Centrālo bibliotēku un Preiļu Galveno bibliotēku. Gatavojoties projekta mērķa īstenošanai (ģimenes digitālo aktivitāšu centru tīkla izveidei projektā iesaistītajās bibliotēkās), viesi iepazinās ar minēto Latvijas bibliotēku darba specifiku, uzkrāto novadpētnieciskā darba pieredzi, pētot un popularizējot vietējo kultūrvēsturisko mantojumu un jaunradītās vērtības, kā arī līdzšinējo pieredzi lietotāju digitālo kompetenču attīstībā un inovatīvu multimediju risinājumu izstrādē un izmantošanā.

Pasākums tika rīkots ar Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam atbalstu īstenotā projekta “Ģimenes digitālo aktivitāšu centru tīkla izveide dzīves kvalitātes un izglītības atbalstam Austrumaukštaitijā un Dienvidlatgalē” (saīsināti: Network-Digi-Hubs) ietvaros.