Kolekcijai katru gadu tiks pievienots cita autora iepriekš neizdots daiļliteratūras darbs. Projekts noslēgsies 2114.gadā, kad tie visi tiks publicēti.

Skotu mākslinieces Keitijas Patersones izgudrotās “Nākotnes bibliotēkas” darbi tiks glabāti Oslo bibliotēkā. Iestādīti tūkstoš koki, lai nodrošinātu papīru, uz kura daiļdarbi tiks iespiesti.

Bukera prēmijas laureāte Atvuda sacīja, ka esot “ļoti pagodināta” par iespēju piedalīties bibliotēkas veidošanā. “Šis projekts vismaz balstīts uz ticību, ka pēc simt gadiem cilvēce vēl pastāvēs,” teica rakstniece. “”Nākotnes bibliotēka” gadu desmitu gaitā piesaistīs lielu uzmanību. Cilvēki sekos koku augšanai, pamanīs, kas notiek to apkārtnē, kā arī centīsies uzminēt, ko rakstnieki ielikuši savās slēgtajās kastēs.”

“Nākotnes bibliotēkas” fonds, kurā iesaistījušās vadošās izdevniecības un redaktori, katru gadu aicinās vienu rakstnieku piedalīties iepriekš neizdoto daiļliteratūras darbu kolekcijas veidošanā.