Šogad kopumā dažādās WSIS kategorijās tika pieteikti 900 projekti, no tiem par 360 projektiem notika balsošana, saņemot 1,5 miljonus tiešsaistes balsojumu un vēlāk arī detalizētu ekspertu grupas vērtējumu. Kopā ar Nacionālo enciklopēdiju īsajā sarakstā iekļuva Ugandas, Turcijas, Ekvadoras un Saūda Arābijas īstenotie projekti. 14. martā Ženēvā īpašā ceremonijā tiks paziņoti WSIS balvas ieguvēji (WSIS Prize 2023 Winners).

Kopš 2006. gada Apvienoto Nāciju Organizācijas sistēmā regulāri tiek organizēts Pasaules informācijas sabiedrības samits, kurš sniedz iespēju informācijas apmaiņai, zināšanu radīšanai un labās prakses pārnesei, vienlaikus apzinot jaunās tendences un veicinot partnerības, kā arī informācijas un zināšanu sabiedrības attīstību. Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (UNESCO) darbojas kā piecu WSIS rīcības virzienu vadošais koordinators. Kopš 2012. gada ikgadējā foruma ietvaros 18 pasaules labākajiem projektiem, kas izmanto informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, tiek piešķirta WSIS balva.

Nacionālā enciklopēdija ir vispārējs, plašs un pastāvīgā attīstībā esošs augstticamu zināšanu resurss latviešu valodā, ko veido dažādu jomu lietpratēji. Enciklopēdijas saturs no nulles starta pozīcijas ir pieaudzis līdz vairāk nekā 3400 labi strukturētiem un ilustrētiem rakstiem, un tas tiek papildināts katru dienu. Šis saturs ir starp trim populārākajiem tīmekļa meklējumiem gandrīz visiem rakstiem latviešu valodā. Enciklopēdija kalpo kā papildu (vai dažreiz galvenais) informācijas avots visu līmeņu studentiem. Nacionālo enciklopēdiju 2022. gadā apmeklēja vairāk nekā 1 miljons unikālo lietotāju. Vairāk informācijas par projektu: enciklopedija.lv

 

Informāciju sagatavoja:
Viktorija Piščikova
Padomniece starptautiskās sadarbības jautājumos
Latvijas Nacionālā bibliotēka
viktorija.piscikova@lnb.lv
Tālr.: 67806131