Sadarbībā ar Rīgas Valsts tehnikumu ir īstenots 16. gadsimta tipogrāfa Kristofa Plantēna iespiedpreses kopijas projekts. Iespiedpreses kopija rūpīgi veidota, balstoties Plantēna–Moretusa muzeja (Beļģijā) rasējumos, un mūsdienu cilvēkam ļauj iztēloties un pieredzēt, kāds ir bijis grāmatas ražošanas process senāk, kad no atsevišķiem metāla burtstabiņiem veidotu teksta salikumu spoguļrakstā izkārtoja uz iespiedformas, uzklāja tinti un visbeidzot, velkot sviru, tekstu nospieda uz papīra.

Iespiedpreses atklāšanā piedalīsies Rīgas Valsts tehnikuma direktore Dagnija Vanaga, LNB Speciālo krājumu departamenta direktore Dagnija Baltiņa, ieskatu tehnoloģijas īpatnībās piedāvās poligrāfijas vēstures pētnieks Artis Ērglis.

Katram pasākuma apmeklētājam muzejpedagoga pavadībā būs iespēja praktiski izmēģināt iespiedpresi.
Gaidot savu kārtu pie iespiedpreses, iesakām interesentiem izmantot iespēju apskatīt izstādi “Teksts mūs neinteresē” gida pavadībā.

Papildu informācija:
Ineta Vaivode
Pētniecības un interpretācijas centra projektu vadītāja
Latvijas Nacionālā bibliotēka
ineta.vaivode@lnb.lv