Vebināra mērķis ir informēt bibliotekārus par medijpratības nozīmīgumu laikā, kad visapkārt valda viedokļu sadrumstalotība, aicināt ieklausīties profesionāļu viedokļos par vakcinēšanos un iedrošināt bibliotekārus uzrunāt kopienu pieņemt pārdomātus un ticamā un pārbaudītā informācijā balstītus lēmumus, neļaujoties dezinformācijai un manipulācijai.

Vebināru vadīs vadošā digitālās vides pētniece Baltijā, DRFLab, Atlantic Council/NATO Stratcom COE, dezinformācijas pētniece Nika Aleksejeva. Vebināru atklās Kultūras ministrijas valsts sekretāres vietnieks kultūrpolitikas jautājumos Uldis Zariņš. Vebināra pirmajā daļā piedalīsies medicīnas jomas eksperti – ārsts internists, Rīgas Stradiņa universitātes lektors, Latvijas Ārstu biedrības valdes loceklis Kārlis Rācenis, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju kontroles dienesta vadītāja, ārste Dana Isarova, kā arī Slimību profilakses un kontroles centra pārstāvis. Vebināra otrajā daļā piedalīsies doktora grāda kandidāte sociālantropoloģijā Vīnes Universitātē, viesdocetāja Rīgas Stradiņa universitātē Anna Žabicka, Latvijas Drošāka interneta centra metodiķe Liene Valdmane un komunikācijas zinātnes doktore, medijpratības eksperte Klinta Ločmele.

Lai piedalītos vebinārā, ir jāveic reģistrācija. Pieteikties vebināram var, aizpildot tiešsaistes anketu līdz 2021. gada 2. novembrim.

Laikā, kad Latvijā ir noteikta stingra mājsēde, bibliotēku darbinieki ir aicināti profesionāli pilnveidoties, apgūt jaunas prasmes, nostiprināt esošās zināšanas, pārdomāt darba virzienus un prioritātes. Pandēmijas apstākļos arvien aktuālākas kļūst tēmas, kas saistās ar medijpratību un informācijpratību, datu pratību un datu interpretāciju. Lai stiprinātu un izglītotu savas kopienas, aicinām bibliotekārus būt par viedokļu līderiem, aktīvi un pārliecinoši daloties iegūtajās prasmēs un zināšanās.

Vebināru organizē:
Latvijas Nacionālās bibliotēkas