“LU Māja” ir Latvijas Universitātes prezentācijas pasākums, kas šogad nomaina iepriekšējos gados ierasto “LU Dārzu”, kas risinājās Vērmanes dārzā.

LU Bibliotēka saviem apmeklētājiem “LU Mājā” sarūpējusi dažādus interesantus pasākumus LU Bibliotēkas Daudznozaru bibliotēkā: datorika, juridiskās zinātnes, teoloģija (Raiņa bulv. 19, 2. stāvs, 203. telpa).

Plkst. 16.30 visi laipni aicināti uz Katrīnas Taivānes gleznu izstādes atklāšanu bibliotēkas Klusajā lasītavā, kurā pasākuma apmeklētājiem paredzēti daži pārsteigumi.

Pēc gleznu izstādes atklāšanas, mākslas baudīšana turpināsies plkst. 18.00 Klusajā lasītavā, kad bibliotēku pieskandinās LU jaunie dzejnieki.

LU Bibliotēka ir sarūpējusi arī izklaidi kinomākslas mīļotājiem – plkst. 16.00 un 19.00 tiks demonstrēta filma, 1962. gada klasisks amerikāņu mūzikls “The Music Man” (angļu valodā).

Paralēli šiem pasākumiem jau no plkst. 16.00 apmeklētāji varēs iepazīties ar LU Bibliotēkas lepnumu un dārgumu – Gravīru kolekciju. LU Bibliotēkas krājumā glabājas unikāla, Napoleona Bonaparta dibinātā Ēģiptoloģijas institūta “Description de l’Egypte” 2. izdevuma lielformāta oriģinālgravīru kolekcija, kurā ietilpst 929 gravīras, kas tapušas laikā no 1798. – 1801. gadam un atspoguļo Ēģiptes faraonu laika tempļus, arhitektūru un mākslu, kā arī Ēģiptes valdzinošo dabu un ģeogrāfiju.

Pasākuma norises gaitā no plkst. 16.00 līdz 22.00 būs arī lieliska iespēja iepazīties ar LU Bibliotēku fotogrāfijās, kur gan vēsturiskās, gan jaunās fotogrāfijās aplūkojamas bibliotēkas telpas, ikdienas darbs, izstādes un dažādi pasākumi.

Programma:

16.30-17.30 Katrīnas Taivānes gleznu izstādes atklāšana
18.00-19.00 LU jauno dzejnieku dzejas lasījumi
16.00 un 19.00 Mūzikls “The Music man”, 1962. gads (angļu valodā)
16.00-22.00 LU Bibliotēkas gravīru kolekcijas prezentācija
16.00-22.00 LU Bibliotēka fotogrāfijās

Aicinām visus interesentus atnākt un iepazīt LU Bibliotēku neierastā gaisotnē!