2015. gada 3. martā plkst. 15:30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 4. stāva Mazajā zālē (Rīgā, Mūkusalas ielā 3) notiks LNB Letonikas un Baltijas centra lasījumu cikla kārtējais pasākums, kas būs veltīts Vidzemes vēsturei – “Pēdas no pagātnes: muiža un pagasts Vidzemē”. Pētījumi par muižu un pagastu vēsturi īpaši aktuāli ir laikā, kad ikviens novads vai pagasts meklē savu identitāti un izceļ vietējās kultūras objektus. Ieeja bez maksas.

Programmā – vēsturnieces un LNB Letonikas un Baltijas centra speciālistes Kristīnes Zaļumas stāstījums “Avoti un literatūra par Vidzemes muižām Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumā: Liepupes muižas piemērs”, kas saistīts ar pieredzi, veidojot 2014. gada nogalē iznākušo grāmatu “Liepupes muiža”. Savukārt vēsturnieks un etnogrāfs Uģis Niedre uzstāsies ar priekšlasījumu “Vidzemes pagastu magazīnas Latvijas kultūrvēsturiskajā ainavā”, stāstot par pagastu magazīnām no iesākumiem līdz beigumiem, ar ieskatiem Mālpilī, Rikterē, citviet, un atskatiem gadsimtu dzīlēs.

Laipni aicināti visi interesenti!

Papildu informācija:
Letonikas un Baltijas centrs