Jesaja Berlins ir viens no zināmākajiem rīdziniekiem pasaulē, izcils politikas teorētiķis, ietekmīgs filozofiskā liberālisma aizstāvis un ideju vēsturnieks, saņēmis daudzus augstus apbalvojumus un goda doktora titulus. Taču Latvijas kontekstā Berlina vārds pagaidām pazīstams samērā šaurā intelektuāļu lokā. Izstāde „Jesaja Berlins un viņa laika Rīga” radīta ar mērķi prezentēt slavenā rīdzinieka dzīvi un darbu plašākai auditorijai.

Izstāde vēsta par Berlina agrīnajiem iespaidiem Alberta ielā Rīgā, kur viņš pavadīja bērnību, par emigrēšanu uz Krieviju un vēlāk uz Angliju, par Berlinu dzimtas traģisko likteni, par viņa daudzpusīgo personību un dedzīgo liberālisma aizstāvību. Tā atklāj arī Berlina saistību ar citiem pasaulslaveniem 20. gs. intelektuāļiem un māksliniekiem — S. Eizenšteinu, B. Pasternaku, A. Ahmatovu, Z. Freidu, L. Vitgenšteinu, V. Vulfu, P. Pikaso, Ž. Kokto, G. Garbo, D. Šostakoviču un daudziem citiem.

Izstāde tapusi sadarbībā ar „Sorosa fonds-Latvija”, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un muzeju „Ebreji Latvijā”. Tās autors un kurators ir Aleksandrs Bjerns Dībens (Alexander Björn Düben).

Izstāde būs skatāma LNB skatlogos (no Elizabetes ielas) līdz 28. jūnijam.
Plašāka informācija par Jesajas Berlina simtgadei veltītajiem pasākumiem pieejama: www.berlininriga.com

Informāciju sagatavoja:
Signe Valtiņa
Latvijas Nacionālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste
www.lnb.lv