Literāri tematiska izstāde “Brāļu Grimmu skaistākās pasakas”
Veltījums vācu rakstniekam Vilhelmam Grimmam – 230
(1786. gada 24. februāris – 1859. gada 16. decembris)

Lai gan lielo jubileju svin viens no pasaku meistariem, tomēr pasaku meistaru devums ir vienlīdzīgs, jo abi brāļi lielāko daļu mūža dzīvojuši kopā un arī viņu raksturi bijuši līdzīgi.  Nacionālā romantisma iespaidā brāļi Grimmi no draugiem, radiem un lauku ļaudīm vāca pasakas un teikas. Viņu devums apkopots vairākos krājumos, bet zināmākās no pasakām ir “Ērkšķrozīte”, “Brēmenes muzikanti” un “Sarkangalvīte”. Abu brāļu apkopotās pasakas iecienītas un ieguvušas pasaulīgu skanējumu. 1812. gadā brāļi Grimmi pabeidza savu pirmo pasaku krājumu „Bērnu un mājas pasakas”, kurā ir 86 numurētas pasakas. Laika gaitā meistari šo krājumu papildināja 6 reizes un beigās tas sastāvēja no 200 numurētām pasakām un 10 „bērnu leģendām”.  Tās lasāmas gan bērnu auditorijā, gan pieaugušajiem lasītājiem. Pieminēsim arī faktu, ka viens no brāļiem strādājis par bibliotekāru. Otrs – par bibliotekāra palīgu.

Izstāde apskatāma no š.g. 1.-29. februārim.