Apbalvošanai noteiktas septiņas nominācijas: oriģinālprozā; oriģināldzejā; tulkotajā daiļliteratūrā; bērnu oriģinālliteratūrā; tulkotajā bērnu literatūrā; dokumentālajā un zinātniski populārajā oriģinālliteratūrā; tulkotajā dokumentālajā literatūrā. Šogad pirmo reizi ņēma vērā grāmatas, kas nākušas klajā pēdējo trīs gadu laikā. Statistikas datus par vispieprasītākajām grāmatām savāca no 623 bibliotēkām. Šīs ziņas apkopoja visu novadu bibliotēku speciālistu žūrija. Rezultāts parāda lasītāju interesi un tās virzienus – tieši to arī vēlas noskaidrot konkursa rīkotāji.

Katrā nominācijā visvairāk lasītajai grāmatai 5. decembrī Salacgrīvā tiks pasniegta “Lielā lasītāju balva 2014”. Balvu autore – Tautas daiļamatniecības meistare, keramiķe Ingrīda Žagata.

Pasākumu vadīs Andris Bulis un Kristaps Menniks. Balvas labāko grāmatu autoriem, tulkotājiem, izdevniecībām pasniegs cilvēki, kuru dzīve un darbs saistās ar Salacgrīvas pusi – Lilita Līce, Silvija Radzobe, Gunta Līdaka, Irina Tomsone, Gints Šīmanis, Imants Klīdzējs, Dzintris Kolāts.

Sarīkojumu bagātinās dažādu žandru mūziķi – Normunds Ķietis un Inita Āboliņa no tautā iemīļotās grupas “Lauku muzikanti”, viens no vadošajiem Latvijas trombonistiem Vairis Nartišs, grupa “All Remember” Vitālija Bogdanoviča vadībā.