Šonedēļ, 13. aprīlī, Jūrmalā notiks LNB BAC rīkots skolu bibliotekāru seminārs. Tikko kā sagatavots piecu lappušu garā IFLA Skolu bibliotēku manifesta (2021) tulkojums latviski, ar kuru aicinām iepazīties, likt to lietā un popularizēt tālāk. Manifestā kodolīgi lasāms par skolu bibliotēku vīziju, skolu bibliotēku misiju, finansēšanas normatīvo bāzi un tīkliem, kvalificētu un profesionālu bibliotēkas personālu, skolu bibliotēku mērķiem, darbību un pārvaldību.

“Skolu bibliotēkām ir būtiska nozīme ilgtermiņa izglītības stratēģijā, tostarp rakstpratības, medijpratības, informācijpratības, kā arī ekonomiskajā, sociālajā un kultūras attīstībā,” pausts manifestā. “Vietējo, reģionālo un valsts iestāžu pienākums ir atbalstīt skolu bibliotēku darbību, izstrādājot īpašus normatīvos un attīstības plānošanas dokumentus, kas nodrošina atbilstošu un pastāvīgu finansējumu kvalificētiem skolu bibliotēku speciālistiem, resursiem, tehnoloģijām, telpām un profesionālajai pilnveidei. Skolu bibliotēkas, to pakalpojumi un resursi skolēniem un skolas personālam pieejami bez maksas. Skolu bibliotēkas ir būtisks vietējo, reģionālo, valsts un starptautisko bibliotēku un informācijas tīklu partneris.”

Lasīt manifestu

Arī Bibliotēku portāla nedēļas jautājumā bibliotekāriem (sākumlapas labajā pusē) mudinām nosūtīt jauno IFLA Skolu bibliotēku manifestu savai (vai savu bērnu) skolai. Lai iedvesmojoša mācību gada izskaņa!

Informāciju sagatavoja:
Bibliotēku attīstības centrs